Specjalista od niedotlenienia

2 odpowiedzi
Witam. Mój tato ma 83 lata, nigdy poważnie nie chorował, chyba nawet nie był w szpitalu. Od lat ma stwierdzone niedotlenienie mózgu co objawia się miękkimi nogami najczęściej jak się denerwuje lub troche nachodzi. Wiem że bierze jakieś leki na cholesterol chociaż obecnie wyniki ma dobre i coś jeszcze ale nie moge podejrzeć bo mieszka 90 km ode mnie, a wiem że jest uparciuchem i twierdzi że dobrze się czuje, ale ja się martwię i chciałabym go przebadać. Proszę zatem o pomoc do jakiej specjalizacji lekarza moge się udać i być może ktoś mi pomoże. Mieszkam w Poznaniu i tu moge tatę przywieść na badania, oczywiście bez jego wcześniejszej wiedzy. Może jakieś nazwisko dobrego specjalisty poproszę. Wiem że nie pozwoli się położyc w szpitalu ale zrobię co w mojej mocy żeby mu pomóc. Poza tym na nic nigdy poważnie nie chorował. Wyniki krwi ma dobre i regularnie ma robione.Z góry dziękuję za pomoc.
Justyna
Pani Justyno,
niedotlenienie komórek nerwowych to domena neurologii. Jestem daleki od faworyzowania jakichkolwiek placówek czy ludzi, ponieważ wiem, że nieraz w najmniejszej miejscowości można spotkać największego mistrza. Niemniej jednak jeżeli chodzi o Pani miejsca zamieszkania to pamiętam, że przed kilkunastu laty przeniósł się z Łodzi do Poznania jeden z luminarzy naszej neurologii, pan prof. Wojciech Kozubski. Na pewno on, albo ktoś z jego zespołu będzie mógł pomóc Pani Tacie. Z poważaniem Andrzej Żytkowski

To co Pani opisuje jako "miękkie nogi" nie musi być objawem niedotlenienia mózgu a np. niewydolności krążenia, zaburzeń krążenia w kończynach, stenozą kanału kręgowego itd... Warto udać się do lekarza, myślę że powinien to być internista i neurolog.
W Poznaniu poza profesorem Wojciechem Kozubskim trudno kogoś polecić.