Solarium, a trądzik

3 odpowiedzi
Witam.
Ze względu na moją bladość i kompleksy przez to mam zamiar chodzić na solarium, raz w tygodniu przez 5 minut, czy to jest bardzo szkodliwe przy trądziku? Chciałabym być bardziej opalona, niestety boję się, że trądzik zostanie nasilony... Oczywiscie mam zamiar stosować kremy w solarium m.in by skóra nie została wysuszona. Słyszałam, że niektórzy Dermatolodzy polecają wizyty w solarium, by trądzik się wysuszył, oraz skóra zyskała równomierny koloryt, wolałabym się jednak upewnić, że nie zrobię sobie krzywdy. :)
I jakie zabiegi stosować na trądzik? Chodzi mi o zabiegi kosmetyczne. :)
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Nie polecam - to efekt na krótko potem tràdzik siè nasili zalecam złuszczanie kwasami i głębokà mezoterapię w serii u lekarza

Witam,
Solarium faktycznie wysusza i w większości przypadków poprawia stan skóry natomiast nie jest ono rodzajem leczenia zmian trądzikowych. Celem indywidualnego doboru zabiegów kosmetycznych powinna Pani zgłosić się do dermatologa, który oceni stan skóry i zaproponuje leczenie.
Pozdrawiam,
dr n. med. Paweł Rujna
solarium zwiększa rogowacenie skóry wiec będzie nasilało trądzik. Pozornie zmiany trądzikowe wysuszają się po słońcu (UV). Nie należy opalać zmian trądzikowych. Solarium utrwala również przebarwienia pozapalne, które potem trudno usunąć.