śmierdząca wydzielina z uszu . czy to da sie wyleczyć?

3 odpowiedzi
Witam.Mam ogromny problem,który bardzo dokucza mi w życiu,zmagam się z nim od 4 lat,jest to wydzielina z uszu ,która cuchnie ,czuje ten zapach także w nosie (nos mam nieraz zapchany,ale katar nie ścieka nosem ,tylko do gardła) i w gardle (gardło rano zawalone tą okropną ropą ).Byłam nieraz u lekarzy różnych i żaden nie umie mi pomóc.Przypisywali mi leki tj.Flucofast,Dicortineff,Broncho-Vaxom,ale to nic nie pomaga.Proszę mi pomóc jest mi wstyd przed ludzmi,że tak śmierdze. ANNA LAT 36.
Witam:)
Myślę że należałoby zacząć od zbadania laryngologicznego oraz pobraniu wymazu z uszu oraz nosa i wykonaniu posiewu bakteriologicznego plus antybiogram.... na podstawie tych badań można dopiero coś więcej powiedzieć :)
pozdrawiam

Witam. W tym wypadku trzeba koniecznie dokładnie zbadać uszy, najlepiej badanie mikroskopowe. Śmierdząca wydzielina z uszu może być spowodowana perlakiem, czyli przewlekłym perlakowym zapaleniem uszu. Konieczna jest szybka diagnostyka laryngologiczna i audiologiczna w dobrze wyposażonym ośrodku laryngologicznym. wykonałabym mikroskopowe badanie uszu, wymaz z uszu, badania audiometryczne. W zależności od wyników dalsze postępowanie lecznicze.
Pozdrawiam
Proszę zgłosić się na badanie. Wykonana zostanie diagnostyka oraz leczenie. Jest aktualnie sporo leków których u Pani nie zastosowano jednak najpierw muszę Panią zbadać