Służba wojskowa a kręgosłup

3 odpowiedzi
Dzień dobry, wczoraj zadawałem pytanie dotyczące zmian w kręgosłupie, które zostały wymienione w orzeczeniu wojskowej komisji lekarskiej.
1. Spłycenie lordozy szyjnej ze zwężeniem przestrzeni m/k C4/C5
2. Niewielkie zwężenie przestrzeni m/k L4/L5 i L5/S1,
Czy te zmiany są możliwe do skorygowania?
Za miesiąc kończę 25 lat, co do objawów, szczerze mówiąc ja nie odczuwam żadnych objawów, nie widać żebym miał jakiekolwiek problemy z kręgosłupem, a opinia była wystawiona na podstawie zdjęć RTG i załączonego do nich opisu. Być może jest to spowodowane niegdyś wysoką wagą, schudłem prawie 30kg.
Witam. Po 22 roku życia możliwości korekcji ulegają ograniczeniom. Jeżeli spłycenie lordozy C i zwężenie przestrzeni L4/L5 i L5/S1 nie dają objawów, terapia w chwili obecnej nie ma uzasadnienia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Nie jestem w stanie odpowiedzieć na takie pytanie bez badania danej okolicy. W większości przypadków mozna z sukcesem pracować z takimi problemami ale potrzebna jest diagnostyka i postawienie rozpoznania. Pozdrawiam.
Witam
Ogólnie widać z opisu RTG że ma Pan zwiększone ciśnienie na przestrzeniach międzykręgowych. Zmiana krzywizny widoczna na zdjęciu RTG jest obarczona sporym błędem, istnieje wiele zależnych które kształtują profil krzywizn w danym momencie. W Pana wieku jeśli nie będzie dodatkowych komplikacji, spokojnie można to naprawić. Oczywiście nadmierna waga sprzyja powstawaniu przeciążeń , a co za tym idzie zmian.
Pozdrawiam
Arkadiusz

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.