Śluz i krew w kale.

5 odpowiedzi
Witam. Od 2011 roku mam problemy z jelitami. Wtedy miałam 21 lat. Bóle brzucha, stolec z krwią i śluzem , parcie na stolec. Wtedy znalazałam się na badaniach w szpitalu. USG: Wszystko dobrze tylko w nerce lewej pojedyńcze, drobne torbielki przymiedniczkowe, w kielichu dolnym konkrement śr. 8mm. Następnie miałam kolonoskopię plus wycinek: zmiany w odbytnicy. W odcinku proksymalnym liczne drobne 1-2mm grudki. Dystalnie grudki wieksze o nastrzykniętej powierzchni (pajączki naczyniowe na powierzchni).pobrano wycinki. W pobliżu zwieracza wręcz pseupolipowate zmiany .pobrano wycinek.
Rozpoznanie: zapalenie odbytnicy. Polipowatość? Przerośnięte grudki chłonne? ( znak zapytania napisany przez lekarza).
Dostałam wypis ze szpitala, żadnych leków . Miałam zgłosić się do specjalisty...
Zgłosiłam się do specjalisty.. otrzymałam Salofalk w tabletkach jak dobrze pamietam i bardzo źle się po tym leku czułam. Więc pojechałam do następnego specjalisty (Profesor ) zalecił Pentasa 1g w czopkach przez tydzien dwa czopki na noc pozniej jeden przez okres kilku tygodni.. pomogło na jakis czas...
2012 roku kolejny nawrót te same problemy ..poddałam się rektoskopii .Badanie: w proksymalnym odcinku odbytnicy widoczna śluzówka o zatartym rysunku nacyniowym .Pobrano wycinek. Rozpoznanie : Przewlekły stan zapalny odbytnicy.
Ponownie Pentasa.

Od tamtej pory dwa razy do roku mam te same problemy..
Konsultowałam to zProfesorami i słyszałam to samo.. Pentasa..
Moje pytania:
1. Czy nie powinnam mieć zrobionych konkretnych badań zleconych przez lekarza np. badanie kału na pasożyty , Helicobacter i inne ..???
2. Czemu wszyscy lekarze zalecają Pentase ? czy nie ma innego leku na ten problem ???
W tym momencie mam wznowę problemu i jestem załamana.. od ponad 3 tygodni mam problemy.. oczywiście byłam u specjalisty i co usłyszałam ..Pentasa..
Jetem młodą osobą ..załamaną psychicznie z powodu mych problemów zdrowotnych..
Czy są we Wrocławiu specjaliści, którzy pomogą mi w rozwiązaniu mojego problemu?

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam B
Prawdopodobnie ma Pani wrzodziejące zapalenie jelita grubego.Jest to choroba przewlekła/na całe życie/Po okresach remisji,następują nawroty.Wymaga Pani stałej opieki gastroenterologa.

Witam,
Ma Pani rozpoznany przewlekły stan zapalny jelita grubego i najczęściej takie choroby przebiegają ze stanami zaostrzeń i remisji. Jest Pani dobrze leczona, gdyż zapalenia jelit leczy się pentazą lub pochodnymi sulfasalazyny. Powinna być Pani pod stałą opieką dobrego gastrologa. Niestety nie wiem kogo mogę polecić Pani we Wrocławiu i okolicach.
Pozdrawiam,
T.Kłos
Szanowna Pani, nie wiem czy we Wrocławiu są tacy, ale jesli Pani ich nie znajdzie to zapraszam serdecznie do łodzi na badanie, diagnostykę i leczenie. Pozdrawiam serdecznie.
Pani problem wydaje mi się zbyt złożony, by podejmować się tutaj jakiegokolwiek doradztwa na odległość. Bez dokładnego przeanalizowania całej dokumentacji medycznej i przeprowadzenia badania klinicznego ciężko tutaj podpowiedzieć coś rozsądnego. Myślę, że trzeba u Pani dokończyć diagnostykę, być może powtórzyć niektóre badania. By rozwiązać problem doradzałbym udanie się do doświadczonego gastroenterologa, który zaplanuje Pani diagnostykę. Niestety nie jest w stanie polecić nikogo we Wrocławiu, ponieważ mieszkam i pracuje zupełnie gdzie indziej. Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry
Z opisu wynika, że rzeczywiście ma Pani nieswoste zapalenie błony śluzowej odbytnicy - potwierdzona w badaniu hist-pat - infekcje pasozytnicze i infekcja HP dają inne objawy, zatem nie wydaje mi się aby te badania coś wniosly

Leczenie tego typu zapaleń stosuje się 5-asa a pentasa to jeden z najlepszych dostępnych preparatów - stąd jak sądzę ten sam lek u kolejnych lekarzy. Jeśli jest nieskuteczny, można go zastosować w postaciwa wlewek, a jeśli to nie poskutkuje to rozważyć sterydy - jednak "na odległość" trudno jednoznaczne stawiać jakiekolwiek zalecenia

Co do specjalisty we Wrocławiu - dr Jarosław Leszczyszn wydaje mi się dobrym wyborem

Z poważaniem
Adam Skowroński