Skutek odstawienia antydepresantu branego na przedwczesny wytrysk.

3 odpowiedzi
Witam,Od dwóch miesięcy biorę Seronil (1 tabletkę 20mg dziennie), który seksuolog przepisał mi na przedwczesny wytrysk, ale przestałem go brać tydzień temu, bo chociaż miałem dłuższy stosunek to moje libido było strasznie słabe, a oprócz tego staramy się z żoną o dziecko i słyszałem, że Fluoksetyna może wpływać negatywnie na jakość nasienia. W międzyczasie przeprowadziłem się do innego miasta i nie mam kontaktu z moim lekarzem, który przepisał mi ten lek. Zaczynam także niestety odczuwać pierwsze efekty odstawienia antydepresantu i mam pytanie czy to chwilowe i minie czy muszę stopniowo zmniejszać ten lek, a jeśli tak jak długo muszę redukować dawkę, bo boję, żebym się nie uzależnił i żeby mój organizm zniósł to dobrze. Jak długo może trwać efekt odstawienia antydepresantu u zdrowego psychicznie człowieka branego 2 miesiące na przedwczesny wytrysk?
Pozdrawiam Marek
Witam serdecznie,
Leki przeciwdepresyjne należy odstawiać stopniowo, zmniejszając dawkę o połowę czyli 10mg przez kolejny tydzień. Nagłe odstawienie może powodować złe samopoczucie. Leki z grupy SSRI nie uzależniają.
Pozdrawiam, AK

Panie Marku, proszę zgłosić się ponownie do lekarza seksuologa i kierować się w postępowaniu jego zaleceniami.
To pytanie do seksuologa, które błędnie zostało przekierowane do mnie. Proszę zadać je raz jeszcze lekarzowi o odpowiedniej specjalności.