Skuteczność antykoncepcji

12 odpowiedzi
Witam,
swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych rozpoczęłam w pierwszym dniu miesiączki (jednak mam wątpliwości czy nie było to plamienie, chociaż nigdy takowego nie obserwowałam. Co wiecej ostatni cykl był bardzo krótki gdyż trwał 19 dni, a po przyjęciu pierwszej tabletki krwawienie sie zatrzymało). 15 dni po przyjęciu pierwszej tabletki ( przyjmowane reguralnie i bez pominięcia żadnej) odbyłam stosunek. Po upływie 11 dni (2 dzien odstawienia, tabletki 24+4) wystąpiło krwawienie z odstawienia(trwało około 4 dni, obserwowałam skrzepy, miało ciemno czerwony do czerwonego kolor, różniło sie od plamienia, jednak ostatniego dnia było to raczej czerwone plamienie). Po upływie 14, 16 i 17 dni od stosunku wykonałam domowe testy ciążowe (czułość 10mlU/ml), jednak popołudniu, wyszły negatywnie. Jednak to moje pierwsze doświadczenie z antykoncepcja i dla pewności chciałabym sie skonsultować, czy opisana sytuacja świadczy o pełnej antykoncepcji, braku ciąży, czy testy są wiarygodne i bez obaw mogę kontynuować przyjmowanie tabletek, wykluczyć ciąże czy jednak coś może budzić u mnie wątpliwości? Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
Brak ciąży potwierdza wynik testu i krwawienie z odstawienia . Spokojnie proszę przyjmować antykoncepcję . Wszystko się ureguluje ... pozdrawiam !

prosze przyjmowac tabletki codziennie o tej samej porze. nie ma podstaw by twierdzic, ze jest Pani w ciazy
Może Pani kontynuować przyjmowanie tabletek. Ujemny test wyklucza ciążę.
na te pytania - po badaniu ginekologicznym - na pewno wyczerpująco odpowie lekarz, który zlecił Pani terapię
z tego co próbuje zrozumieć co pani pisze , to wszystko wygląda ze jest ok .
Wszystko w porządku. Proszę kontynuować antykoncepcję.
Szanowna Pani - najkrócej - proszę zrobić przerwę w antykoncepcji - poczekać na "fizjologiczny" okres i w 3 dniu cyklu przyjąć pierwszą tabletkę z opakowania. Gwarantuje stabilność cyklu o ile Pani nie pali tytoniu i lek jest dobrany do Pani metabolizmu. z szacunkiem Artur Mazur Kalisz
Jeżeli przyjmuje Pani regularnie tabletki , to mimo plamień antykoncepcja powinna być zachowana. Należy rozważyć zmianę tabletek na inne , tak by wyeliminować plamienia.
Pozdrawiam.
Jest to klasyczny przypadek, że bez zbadania pacjentki trudno ocenić właściwie sytuację. Proponuję zgłosić się na wizytę lekarską. BD
Witam, schemat krwawienia przedstawiony przez Panią jest typowy przy stosowaniu antykoncepcji 24+4.Nie podała Pani daty stosunku.Myśle,że nie ma Pani podstaw do obaw i antykoncepcja spełnia swoje zadanie.Nie wiem jedynie co sądzić o skróceniu cyklu przed stosowaniem tabletek.
Proszę kontynuować stosowanie DTA,a w razie wątpliwości odwiedzić lekarza prowadzącego i wykonać usg.
Jedynym stuprocentowym testem potwierdzającym wczesną ciążę jest beta-HCG z krwi.
Pozdrawiam
Witam, Nie wiem ile ani ma lat, Miesiączka czasami może wystąpić nawet w 19 dniu cyklu, gdy jest niedomoga lutealna W pierwszym miesiącu zażywania tabletek antykoncepcyjnych, czasami nawet w drugim i trzecim m-cu mogą wystąpić plamienia o zmiennej obfitości i długości, co nie jest objawem braku skuteczności antykoncepcyjnej tabletek. Pierwsza miesiączka od rozpoczęcia zażywania może też być obfitsza. Obecnie dostępne testy ciążowe są bardzo czułe, więc można je wykonać nawet popołudniu. Dla uzyskania pewności, że nie jest Pani w ciąży i dla spokoju sumienia proponuję nadal kontynuować zażywanie tabletek antykoncepcyjnych, a test ciążowy powtórzyć po miesiączce z porannego moczu lub oznaczyć poziom betaHCG w surowicy krwi.
Opisane przez Panią problemy zdarzają się dość często na początku kuracji
Testy ciążowe są wiarygodne.Plamienie lub skąpe krwawienie podczas stosowania 1.opakowania tabletek antykoncepcyjnych jest dość częstym zjawiskiem i nie świadczy o zmniejszeniu skuteczności antykoncepcji.