skurcze twarzy

3 odpowiedzi
mam problem z twarzą po wielu wizytach u rożnych specjalistów zaczynam wątpić w naszych lekarzy
problem mój polega na wrażeniu skurczu mięśni które powodują ból i dyskomfort w oczach wrażenia ciała obcego w oczach przeszłam okulistów wszystko ok
zaczęłam leczyć staw skroniowo -żuchwowy bo przesunięty na krążkach do przodu noszę specjalna szynę od specjalisty
mam zrobiony rezonans kręgosłup szyjnego mała przepuklina na c4 bez ucisku lewostronna mnie boli prawa strona twarzy , nerwy trójdzielne wykluczone choć czasem mam wrażenia parzenie języka i polika w środku ,ciągły ból w mięśniach na łopatce ramieniu jakby ktoś wrzątku lał z prawej strony
laryngolog jak i chirurg szczękowy nie chcą usunąć torbieli w zachyłku zatoki szczękowej 1,5 cm bo twierdzą ze to nie jest przyczyną moich bóli
chodzę do psychiatry biorę alvente 75 mg oraz neurontin 300*3
ostatnio pomógł mi botoks wstrzyknięty na cała twarz aż po przyczepy szyi starczyło na 2,5 miesiąca wkuć miałam 30 ilość dość duża może bym i powtórzyła ale po pierwsze koszty po drugie nadal jestem bez diagnozy tyle ze udało mi się odpocząć
czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł rezonans głowy ok
Szanowna Pani,
na podstwie obrazu klinicznego i bogatej dokumentacji lekarskiej, którą Pani załączyła powyżej, należy podejrzewać tło psycho-somatyczne. Jest to takie ,,pogranicze" medycyny i psychologii. Czyli mówiąc ludzkim językiem jest Pani ofiarą własnych napięć nerwowych, a w ich konsekwencji napięć mięśniowych (przeciążone stawy skroniowo-żuchwowe, a w ich efekcie przepuklina C4, na szczęście jeszcze bez ucisku na struktury nerwowe ... Szyna nagryzowa ogranicza w pewnym sensie ścieranie zębów, jest to rodzaj bruksizmu, niemiej jednak jest to nadal leczenie tylko objawowe). Zatem po właściwą diagnozę powinna się Pani udać do terapeuty doświadczonego w tym zakresie.
dr Andrzej Żytkowski
ps. Unikam taniego reklamiarstwa, ale gdyby się okazało, że nikt Pani nie może pomóc, to w takich przypadkach dość skuteczna jest moja żona. Proszę ją znaleźć np. w Salve- Medica.

Dzień dobry, proszę wykonać próby tężyczkowe.
Uporczywe przewlwkłe bóle głowy i twarzy, zaburzenia nastroju, Do pełnej konsultacji.
Botox bywa pomocny w chronicznych bólach głowy migrenowych i napięciowych...
Zapraszam