Skręciłam kostkę i poszła mi cała torebka stawowa 6 października. Przeszłam dwutygodniową rehabilita

4 odpowiedzi
Skręciłam kostkę i poszła mi cała torebka stawowa 6 października. Przeszłam dwutygodniową rehabilitację i było lepiej, jednak skończyłam ją tydzień temu i od tego czasu mam duży obrzęk i pojawiają się na stopie siniaki. Ból wciąż się utrzymuje i nie mogę w pełni sprawnie funkcjonować stopą, uwiera każdy but, czy jest to możliwe i normalne po minięciu prawie miesiąca i rehabilitacji (lampy, krioterapia, prądy, pole magnetyczne)?
A czy noga była należycie unieruchomiona po urazie ??? Jeśli nie - rozciągnięta wskutek urazu torebka stawowa i aparat więzadłowy przebudowują się nie mając możliwości powrotu do pierwotnego stanu sprzed urazu. Stąd przewlekła niestabilność stawu i ciągle nawroty dolegliwości. Proponuję konsultację ortopedy. Trzeba się liczyć z kilkutygodniowym leczeniem

Dzień dobry!

Bardzo często leczenie takich urazów trwa dłużej niż 1 miesiąc. Nie potrafię bez badania określić dokładnie, które struktury stawu zostały uszkodzone i w jakim stopniu.

Najczęściej konieczne jest odpowiednio prowadzone leczenie rehabilitacyjne, które obejmuje przede wszystkim właściwie dobrane ćwiczenia.

W przypadku utrzymujących się dolegliwości - zapraszam na wizytę - konsultację z badaniem USG.

Dość często zdarzają się przypadki tzw. przewlekłych pourazowych niestabilności stawu skokowego - uszkodzone więzadła (torebka stawowa) są wygojone, ale nie spełniają swojej funkcji - tracą napięcie. W takich przypadkach - jeśli nie ma poprawy po rehabilitacji - warto zastanowić się nad operacyjną rekonstrukcją więzadeł.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
proponowałbym zgłosić się na badanie ortopedyczne i wykonać badanie USG stawu skokowego.
Wszystko niestety wymaga czasu .Obrzęki i zasinienia wynikają z zastoju żylnego spowodowanego unieruchomieniem i brakiem obciążania zajętej kończyny.