Skręcenie stawu kolanowego lewego Opis badania MR Rzepka w położeniu spoczynkowym przyparta do k

1 odpowiedzi
Skręcenie stawu kolanowego lewego
Opis badania MR
Rzepka w położeniu spoczynkowym przyparta do kłykcia bocznego.
Chrząstka rzepki o zachowanej grubości nico obrzęknięta.
Widoczna niewielka ilość płynu w stawie rzepkowo-udowym.
Zaznaczone fałd przyśrodkowy maziówki nie wchodzący do szpary stawu rzepkowo-udowego. Troczki rzepki o zachowanej ciągłości. Troczek przyśrodkowy nieco cieńszy.
Ścięgno mięśnia czworogłowego uda i więzadło właściwe rzepki o zachowanej ciągłości i prawidłowych sygnałach.
Szerokość szpary stawu kolanowego zachowana. Cech wysięku w obrębie szpary stawowej nie stwierdza się.
Aparat więzadłowy stawu kolanowego o zachowanej ciągłości i prawidłowych sygnałach.
Obie łąkotki o zachowanej objętości. Dyskretne zmiany przeciążeniowe widocznym w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej. Podejrzenie obecności dyskretnej poziomej i szczeliny pęknięcia na poziomie rogu przedniego łąkotki bocznej.
Chrząstka stawowa o zachowanej grubości, gładkich obrysach.
Oczywiście warto jednak zadać pytanie...
W zamieszczonym opisie zasadniczo nie ma istotnych nieprawidłowości.
Jeżeli do wykonania tego badania skłoniły Panią/Pana jakieś dolegliwości to jest wskazane by o nich porozmawiać z lekarzem.