Skóra wysuszona po kuracji izotekiem

2 odpowiedzi
Była to kuracja izotekiem, 5 miesięcy. Długo, bardzo długo kilka lat (8,9) używałem Benzacne 10 %. Różnie na całą twarz, miejscowo. Teraz już nie używam od 14 dni... Skóra jest sucha po kuracji dlatego sebum chce wyrównać, praca gruczołów jest zaburzona nadal.. i dlatego w trakcie produkcji sebum którego moja skóra bez wątpienia potrzebuje dużo, tworzą się czasami pojedyncze zaskórniki i wypryski ropne. Mam jasną cerę, bardzo delikatną z małą zawartością kolagenu, dlatego każdy wyprysk jest mocno odczuwalny. W przypadku twarzy innych osób po tygodniu nie ma żadnego śladu. U mnie jest to co najmniej 30 dni lub dłużej. Nie wiem, czy krem coś da, mycie żelem też raczej nie. Tabletki na sam trądzik też nie bo trądzik to efekt w moim przypadku a nie same w sobie bakterie. Problemem jest zaburzona praca gruczołów. One chcą pracować, ale tak jakby nie miały jak... To inny przypadek niż miała Pani dotychczas. Bo cera niby bez trądziku, ale są zauważalne zmiany zaczerwienienia, nierówności, zmiany kolorytu i drobne wypryski. Zastanawiałem się nad takim zestawem suplementów- Retinol (witamina A), Izoflawony Sojowe, Niacynamid (witamina B). Mam 25 lat, 90 kg wagi. Obecnie stosuję maseczkę z gruszki antybakteryjna oraz maskę rozjaśniającą i ujedrniającą. Cera dobrze na nie reaguje. p. Maseczka z Glinki działa fatalnie, bo pomimo że jest antytrądzikowa, wysusza twarz. Wówczas pobudza pracę gruczołów, które w moim przypadku są mocno upośledzone, nie jest to może nadczynność,a niemożność wydzielania łoju na zewnątrz, w każdym rejonie twarzy.
Dzień dobry,
opisała Pani dużo różnych wykwitów i reakcji na różne leki stosowane przez Panią- pierwsze co się nasuwa to nawilżenie skóry i wykonanie serii peelingów.Drugie to nawodnienie organizmu w ilości minimum 2,5l płynów na dobę i ograniczenie spożycia mleka i węglowodanów.

Mogą pomóc peelingi medyczne z mezoterapią i do pielęgnacji domowej kremy z retinolem, ostateczny sposób postępowania po konsultacji