skład stosowanego przez Pana znieczulenia??

6 odpowiedzi
Szanowny Panie lekarzucierpię na paniczny lęk przed wizytą u dentysty. Co zabawne, bardziej niż bólu boje sie znieczulenia! Mam nadciśnienie na tle emocjonalnym, w takich sytuacjach potrafi mi skoczyć do niebezpiecznych wartości. Chciałam zapytać jakie znieczulenia pan stosuje? Lidokaina? Czy tez mieszanka z adrenaliną? czy w kazdym znieczuleniu miejscowym stosowana jest adrenalina?

pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie! W gabinecie mamy całą gamę znieczuleń gdyż część pacjentów ma uczulenie lub przeciwwskazania np. do stosowania znieczuleń z adrenaliną. U pacjentów z nadciśnieniem stosujemy znieczulania bez adrenaliny. Najczęściej stosujemy artykainę ale także mamy środki na bazie lignokainy, mepiwakainy oraz bupiwakaina.

witam
Najpierw odpowiem na drugą część pytania. W moim Gabinecie stosuje rózne rodzaje znieczuleń w zależności od potrzeby i od wskazań. Jeżeli pacjent zgłasza występowanie m.inn nadciśnienia, stosowane jest znieczulenie bez środków obkurczajacych naczynia. Mała dygresja, znieczuleń z adrenalina sie nie uzywa a jedynie z noradrenaliną która jest bardziej bezpieczna.
Teraz skupmy sie na pierwszej częsci zadanego pytania. Jeżeli pacjent cierpi na paniczny lęk przed wizytą u dentysty to być może cierpi na dento lub oralofobie. (synonimy). Uprzejmie proszę o zapoznanie sie z treścią moich publikacji naukowych dotyczących tego problemu i metod skutecznej terapii. Jeżeli zdołąłem zainteresowac takimi mozliwościami, zapraszam na rozmowe do Gabinetu
Rodzaj znieczulenia, a właściwie jego skład, dobieramy indywidualnie do każdego Pacjenta. W gabinecie dysponujemy znieczuleniami z dodatkiem adrenaliny, ale mamy także tzw. znieczulenia czyste, które jej nie zawierają. Podanie leków, jakimi są znieczulenia, zawsze warunkowane jest wskazaniami u danego Pacjenta.
Szanowna Pani,

Nie w każdym środku znieczulającym jest adrenalina. Stosuję również znieczulenia bez adrenaliny, a aktywnym środkiem znieczulającym może być Lidokaina lub Mepiwakaina. Ponadto wierzę, że spokojne podejście i unikanie stresujących sytuacji w trakcie wizyty również pomoże. Lęk jest problemem, z którym radzimy sobie na codzień.

Pozdrawiam, Michał Jonasz
Są bezpieczne znieczulenia dla osób z nadciśnieniem jak również znieczulenia bez adrenaliny. Proszę się nie obawiać tylko za każdym razem przekazać lekarzowi że pan choruje na nadciśnienie a wtedy on dobierze odpowiedni preparat.
Witam, każdy pacjent wypełnia specjalnie przygotowana ankietę dotycząca stanu zdrowia. Zanim przystąpimy do podania znieczulenia bardzo dokładnie zostanie zebrany wywiad na podstawie którego ustalimy jakiego rodzaju znieczulenie jest bezpieczne dla Pacjenta. Pozdrawiam