skierowanie na usg wczesnej ciąży

10 odpowiedzi
Czy u lekarza internisty dostanę skierowanie na usg ciąży i niezbędne na początku ciąży badania krwi? Jeszcze nie mam swojego lekarza prowadzącego.
Proponuję udać się od razu do ginekologa w celu weryfikacji ciąży i wykonania niezbędnych badań.

Oczywiście nie z tym problemu
Dzień dobry,
Powinna Pani dostać ale zalecam jak najszybszą wizytę ginekologiczną
Pozdrawiam,
Marta Serwańska-Świętek
Prowadzeniem ciąży zajmuje się ginekolog-położnik i do niego proszę udać się po poradę.
nie pracuję podstawowej opiece zdrowotnej, nie jest lekarzem rodzinnym i dlatego nie wiem
Witam. Można sprawdzić to na stronie internetowej NFZ. Pozdrawiam.
W zakresie badań poz nie ma usg ginekologicznego i badań stricte dla ciężarnych.
Jeśli chodzi o wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych z krwi- może je zlecić lekarz POZ. Najlepiej jednak jak najszybciej rozpocząć prowadzenie ciąży u wykwalifikowanego lekarza w tej dziedzinie. Ważne ponadto aby w pierwszym okresie ciąży włączyć suplementację kwasu foliowego.
te badania zleca ginekolog - położnik - wskazana konsultacja w Poradni K
Dzień dobry
Ciąże prowadzi ginekolog i nie potrzeba skierowania na usg. On tez decyduje o zakresie badań do wykonania. Jeśli nie ma Pani wybranego lekarza ginekologa to właśnie najlepszy czas żeby zdecydować.