Skąd tak częste zapalenia płuc u 4-letniej córki?

4 odpowiedzi
Moja córka obecnie ma 4 lata. Odkąd poszła rok temu do przedszkola zaczęły się choroby. 5 dni w przedszkolu i 2 tygodnie w domu. Niestety moja córeczka nie gorączkuje. W grudniu 2016r. przechodziła pierwsze zapalenie płuc, w marciu 2017 r. - drugie obustronne zapalenie płuc i obecnie w październiku 2017r - trzecie obustronne zapalenie płuc. To było najcięższe, jakby ukryte. Dopiero 20 zastrzyków i 20 antybiotyków doustnych wyleczyło ją. Morfologia ok i niby uczulona na nic nie jest. Zaznaczę, że nebbud do inhalacji nie pomaga jej, choć ostatni raz inhalowana nim była w kwietniu tego roku. Nie wiem co jest przyczyną tak częstych zapaleń płuc i chorób. Jestem mamą, która nie czeka z osłuchaniem. Jak się pojawi kaszel to idę szybko do lekarza. Na prawdę potrzebuje pomocy. Pozdrawiam.
Witam Panią. Przebieg opisanych stanów chorobowych u Pani dziecka świadczy o dużym spadku odporności i być może (jednak) o podłożu alergicznym. Jaką miałbym radę dla Pani : należy poprawić odporność u Pani dziecka - co da się osiągnąć. Najlepiej gdyby terapia zmierzająca do poprawienia sytuacji zdrowotnej Pani dziecka była terapią holistyczną (całościową) a nie wycinkową, jak dotychczas. Pozdrawiam Dr J.Czelej

Dzień dobry

Niestety tutaj bez zebrania szczególowego wywiadu i bez badania dziecka nie można postawić rozpoznania.
Na pewno warto byłoby dziecko skonsultować alergologicznie i/lub pulmonologicznie.

U dziecka często chorującego istotne jest, aby opiekę nad nim sprawował jeden lekarz. Łatwiej wtedy o dobre rozpoznania i właściwe leczenie.

Trochę nie rozumiem stwierdzeń "niestety nie gorączkuje" i "ukryte zapalenie płuc".

Pozdrawiam
Piotr Hartmann
Witam!!!. Niestety bez osłuchania dziecka podczas rozwijającej się infekcji nic nie pomogę. Nie wiem co słychać podczas osłuchiwania. A to bardzo ważne. Bo jeśli dziecko świszczy pod słuchawką i od razu infekcja schodzi w dół to należałoby rozpocząć diagnostykę w kierunku astmy oskrzelowej . Jest wiele przyczyn jak chodzi o częstość infekcji ale zależy to głównie od charakteru przebiegu. Dopiero po wykluczeniu medycznych przyczyn takiego stanu ( częstych nawrotów) można by było powiedzieć jak w książce jedna infekcja na miesiąc u dziecka przedszkolnego to norma. pozdrawiam
Dzień dobry. Czy miała wykonywane rtg klatki piersiowej? Czy chorowała często, zanim poszła do przedszkola?