Skąd się bierze nietolerancja na niektóre leki?

5 odpowiedzi
Witam. Skąd bierze się nietolerancja lekowa - nie toleruję niektórych leków, jestem po nich otępiała i jest mi ogólnie niedobrze. Jak wytłumaczyć pielęgniarkom i lekarzom w szpitalu, że nie toleruje niektórych leków? Czy taka nietolerancja lekowa może być powodem dyskwalifikacji do operacji?
witam
nietolerancja leków- nadwrażliwość na leki- uczulenie na leki to co innego niż objawy niepożądane, o których Pani pisze...
objawy alergii na leki- to rekacji anafilaktyczne-pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, bóle brzucha, , duszność, świszczący oddech, swiad skóry, spadek CTK az do wsztrząsu.
anafilaktycznego, Celem dgn alergii na leki , wykonujemy w warunkach tylko szpitalnych testy na leki skorne i prowokacyjne.
pozdrawiam, G.Osmenda

Witam , proszę o zapoznanie się z odpowiedzią na to pytanie przedstawioną poniżej.
Jeżeli ma Pani objawy uboczne po którymś leku,lub objawy alergii należy to zgłosić lekarzowi POZ lub oddziału szpitalnego. Konieczny jest wtedy zapis w dokumentacji chorego.Nigdy go nie stosować.
Dzień dobry
Nietolerancja lekowa pojawia się u osób które długotrwale zażywają te same leki, w wyniku czego organizm z czasem uodpornia się na nie, stopniowo obniżając ich skuteczność. Otępiałość lub słabe samopoczucie są dość częstymi objawami określanymi jako skutki uboczne. Nie wiem jakie leki Pani zażywa więc jest to trudne do jednoznacznego określenia. Jeśli chodzi o sposób komunikacji pomiędzy Panią a pielęgniarkami i lekarzami - myślę, że najprościej byłoby upewnić się czy komunikat, który Pani przekazuje ma szansę być usłyszany czy odebrany. Informacja dotycząca Pani reakcji na leki jest ważna, a przynajmniej powinna być ważna dla lekarza prowadzącego. Pytanie czy nietolerancja lekowa może dyskwalifikować do operacji proszę zadać lekarzowi. Nie wiem o jakich lekach ani operacji Pani mówi.
Pozdrawiam,
Większość leków ma skutki uboczne. Jakie skutki uboczne jest napisane na ulotce. Proszę przeczytać ulotkę. Poza tym mówi się lekarzowi o tych objawach i prosi o zmianę leku.
Jeżeli lekarz nie reaguje to się idzie na skargę, albo zmnienia lekarza.