silny kaszel

4 odpowiedzi
Witam, jaki czas temu na mojej szyji i rekach pojawily sie czerwone, suche plamy. Plamy na szyjk czasami swedza. Dodatkowo towarzyszy mi meczacy kaszel ktory zazwyczaj objawia sie w nocy ( nie kazdej). Kaszel jest silny i mokry. Czasami mam wrazenie, ze czyje posmak krwi lub czegos metalowego. Zazwyczaj podczas tego kaszlu biore leki na alergie i lagodzi to objawy. Prosze o pomoc.
witam
objawy mogą sugerować uczulenie oraz alergię oddechową i skórną, bez wykonania odpowiednich testów alergicznych z krwi i skórnych, nie jesteśmy w stanie jednoznacznie potwierdzić rozpoznania i podać czynnika sprawczego,

Proszę sie udać do alergologa
Dzień dobry, takie objawy wymagają diagnostyki. Wykonania na początek Rtg klatki piersiowej PA i boczne, a następnie rozszerzenia diagnostyki w zależności od wyniku Rtg.
Konieczna jest konsultacja alergolog/pulmonolog.
Pozdrawiam
dolegliwości podane przez pacjenta mogą być objawem wielu schorzeń -począwszy od alergii , przez zakażenia skóry czy dróg oddechowych, a nawet schorzeń z kręgu autoimmunoagresji czy onkologicznych. Dlatego najlepiej żeby pacjenta zbadał lekarz.