Silny ból zeba

1 odpowiedzi
Witam panie doktorze. Mam problem z górną lewą siódemką. Kilka lat temu ten ząb był "robiony" lecz po pewnym czasie wypadła mi z niego kiebsko zrobiona plomba. Ze wzgledu na poprzednie bardzo złe i bolesne doświadczenia z dentystami bałem się iść i to naprawić (co jak się niedawno dowiedziałem skończyło by się na szybkim przeczyszczeniu i zaklejeniu od nowa. W tej dziurze zaczął robic mi sie ubytek ktorego nie zauważyłem aż do momentu (jakoś dwa-trzy miesiące temu) w którym podczas jedzenia po ugryzieniu tą stroną pokarmu poczułem przeszywający ból, tak jakby mi sie cos tam przebiło. Od tamtej pory nie jestem w stanie jeść lewą stroną, pogorszyło sie to do tego stopnia że nie mogłem nawet "bawić się" tam językiem gdyż to bolało. Za pomocą lustra zauważyłem też że od zewnętrznej strony przy samym dziąśle pojawił się czarny... ślad i to dość duży, rozciągający sie na całą szerokość zęba i końcówkami sięgającymi prawie do... Tej powierzchni którą się gryzie. Nie bolało mnie to w żaden sposób przez dłuższy czas (bo podejrzewam ze cos tak dużego nie potrafiłoby pojawić sie w ciagu jednego dnia). Jednak w ciagu ostatnich paru dni zacząłem dostawać ataków silnego bólu, silnego do tego stopnia że budził mnie w nocy i nic tylko się to pogarszało. W tym momencie boli mnie całą połowa twarzy łącznie z lewym okiem i uchem. Dotknąć tego zęba się praktycznie nie da gdyż łączy się to z kolejnym silnym atakiem pulsującego bólu. Proszki przeciwbólowe przestają działać. Pomaga jedynie przyłożenie lodu do tego miejsca co powoduje to że tego zęba praktycznie nie czuję. Po lekkim poruszeniu nim mam wrażenie że jest luźniejszy od innych. Podejrzewam że sytuację pogarsza ósemka ktora rośnie w poprzek i napiera na resztę zębów co widać na starych zdjęciach rentgenowskich. Wiem że bez wizyty u dentysty się nie obejdzie i planuje ją zrobić jak najszybciej, na poczatku przyszłego miesiąca ale czy na dzień dzisiejszy wnioskując z opisu który podałem byłby pan w stanie powiedzieć co się z tym zębem dzieje i dać jakieś porady jak przeżyć z tym bólem do najbliższej wizyty (na ktorej wydałby pan już dokładniejsza diagnozę już po obejrzeniu zębów). Jeśli pan doktor na chwilę obecna jest w stanie powiedzieć co to jest i co trzeba będzie z tym zrobić i podać cenę jaka wyjdzie za wykonanie tychże zabiegów to byłbym panu doktorowi bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam,
Kordian
Dzień dobry. Przykro mi ale bez obejrzenia tego przypadku nie jestem w stanie nic doradzić, poza tym żeby Pan jak najszybciej odwiedził stomatologa, bo będzie tylko gorzej.