Silny ból kręgosłupa szyjnego i ból głowy

5 odpowiedzi
Witam kobieta lat 25 silne bóle kręgosłupa szyjnego oraz silne bóle głowy że strzelaniem kręgów wyniki rtg splycenie fizjologicznej lordozy szyjnej zwężenie przestrzeni międzykręgowej c3 c4 osteofity na krawędziach trzonow kręgów c3 c4 Wyniki tomografii splycenie fizjologicznej lordozy szyjnej niespojenie łuku tylnego c1 Wyniki rezonansu uwypuklenie dokanalowe kręgu c4c5 c5c6 zwężajace światła kanału ok 2 mm bez ucisku na rdzeń, częściowa dehydratacja zwyrodnieniowa krążków proszę o interpretację i sposoby leczenia pozdrawiam
Szanowna Pani,
najważniejszy jest oczywiście obraz kliniczny, czyli powinna Pani pozwolić się zbadać neurologowi. Jeżeli nie stwierdzi niczego niepokojącego go, proponuję skorzystać z pomocy terapeutów, o których pisałem wielokrotnie w korespondencji z Państwem. Podałem tam również metody, który polecam.
dr Andrzej Żytkowski

celowa jest ocena neurochirurga
Konieczna pełna ocena, wywiad, badanie! Ocena stanu ogólnego, nastroju, trybu życia
Zapraszam z wynikami na pełną konsultację
Witam, wyniki badań, które Pani przedstawiła na pewno mogą odpowiadać Pani dolegliwościom ALE.... nie leczymy badań obrazowych tylko pacjenta i objawy, z którymi mamy do czynienia w danym momencie. Także najistotniejsze będzie badanie kliniczne w gabinecie bo wyłącznie na podstawie takiego badania można będzie ustalić proces leczenia. Zapraszam i pozdrawiam
Witam. Niespojenie łuku C1 to wariant rozwojowy kośćca z reguły nie wymagający naprawy. Spłycenie lordozy oraz degeneracja krążków są najczęstszą przyczyną bólu karku. Brak ucisków na rdzeń kręgowy oznacza, że raczej leczenie operacyjne konieczne nie będzie. Warto zapisać się do neurologa i wykluczyć inne potencjalne przyczyny dolegliwości. Oprócz tego wskazana jest rehabilitacja, która u większości pacjentów przynosi poprawę. Pozdrawiam