Silna alergia pokarmowa, czy inny problem?

4 odpowiedzi
Chłopiec urodzony o czasie, sn, kp, nie szczepiony. Dieta rodziny ekologiczna, dom czysty, ale nie przesadnie, środowisko wiejskie. Historia rodziny bez obciążeń zdrowotnych. Od 4. mca zmiany akórne na lewym policzku, gwałtownie powiększające się na resztę twarzy, aż do wysieków i opuchlizn całej twarzy. W 5.mcu wysypka na tułowiu. Świąd w miejscach zmian. Od ok 4 - 6 mca stolec oddawany raz na tydzień, z dużą ilością śluzu, cuchnący. Drastyczna zmiana diety matki na 2 tyg. (do kilku produktów: kasza jaglana, kapusta pekińska, marchewka) nie przyniosła poprawy. Stopniowy powrót do normalnej diety nie zaostrzył zmian. Problem miał charakter okresowy, z czasem remisji, każdy kolejny 'napad' łagodniejszy. Od 6. do 11. mca skóra na twarzy z wyglądu jakby polakierowana, sucha. Kolor normalny. Od ok 11. do 13. mca problemy powracają. Wysypka na twarzy, skóra czerwona, ciapła, czasem gorąca. Zmiany o charakterze napadowym. Wcześniejsze liczne konsultacje alergologiczne i dermatologiczne nie przynosiły poprawy. Za wyjątkiem podawania leków sterydowych. Od 7.mca życia dziecko nie jest pod kontrolą lekarską. Dziecko przyjmuje witaminy C i D, skóra nieustannie zaopatrzywana środkami naturalnymi np. masło kakaowe, kremy z żywokostem, masło shea, olej kokosowy. Żadnych komercyjnych kosmetyków z wyjątkiem: Latopic, Cetaphil i okresowo Calmapherol. Proszek do prania pieluszek wielorazowych i ubrań dziecka ekologiczny. Dziecko ma duży apetyt, z wyglądu większy niż rówiesnicy. Panel alergiczny w 5.mcu ż. nie wykazał odczynów alergicznych. Bardzo proszę o radę.
Jest to prawdopodobnie atopowe zapalenie skóry wymaga leczenia u alergologa proszę się udać do alergologa

Proponuje powtórzyć diagnostykę alergologiczną, odnośnie leczenia zmian skórnych z pewnością wymagana jest ocena lekarska.
Niestety,nie widząc wszystkich badań i dziecka -poradnictwo meilowe nie wchodzi w grę.
Zmiany skórne najłatwiej zauważyc i wydaje sie że są one wspólnym mianownikiem różnych sytuacji zdrowotnych/dotyczących różnych narządów-przewód pokarmowy, układ oddechowy itp/ Byc może w przypadku zmian chorobowych w/w narządów dochodzi do manifestacji skórnej o róznym nasileniu, po ustąpieniu zmian narządowych zmianyskórne również ulegają remisji, stąd ta fazowośc obserwowana przez Ciebie