seronil skutki uboczne

5 odpowiedzi
witam serdecznie. Od pewnego czasu mam zaburzenia odżywiania i stany depresyjne.Psycholog zalecił mi picie leku seronil .Od kiedy pije ten lek mój stan psychiczny się poprawił ale nie mam wogóle apetytu, nie mogę nic jeść, nie odczuwam głodu. Czy to mogą być skutki uboczne seronilu ?
Witam, Brak apetytu może należeć do działań niepożądanych seronilu. Jeżeli takie działanie nie ustępuje w ciągu kilku tygodni od włączenia leku i jest w istotnym stopniu uciążliwe, warto rozważyć wraz z lekarzem modyfikację leczenia. Pozdrawiam,

Mogą. Ale "psycholog" nie mógł przepisać leku!! Lek przepisuje jedynie lekarz! Chyba więc zalecenie było lekarskie czy nie tak?
Brak apetytu czasami może pojawiać się na początku przyjmowania fluoksetyny jako objaw niepożądany. Nie podaje pan/pani dawki przyjmowanego leku. W zaburzeniach odżywiania często są to dawki większe niż 20 mg na dobę. Objawy, które pan/pani opisuje mogą być zarówno objawem niepożądanym polekowym, ale także mogą być to objawy zaburzeń depresyjnych i zaburzeń odżywiania. Wymaga to konsultacji lekarskiej. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą.
Dzień dobry. Psycholog nie zleca leków, jak rozumiem otrzymała go Pani od psychiatry ? Niekiedy seronil może powodować zmniejszenie apetytu szczególnie na początku leczenia. Zwykle przechodzi to do 2 tygodni. Proponuję skontaktować się z lekarzem prowadzącym i przedyskutować to działanie niepożądane.
Psycholog nie jest psychiatrą nie powinien zalecać leków, szczególnie tych na receptę, od tego jest psychiatra. Życzę powodzenia w dalszym leczeniu