Schodząca skóra z penisa po kremie Pimafucin

1 odpowiedzi
Panie Doktorze, dostałam na infekcje grzybiczą: Pimafucin globulki, krem i Flucofast. Partner natomiast miał brać Flucofast i smarować penisa kremem Pimafucin. 4dni przed leczeniem kremem Pimafucin, partner stosował krem Clotrimazolum i objawów już nie miał, ale zalecił Pan Doktor, aby stosował jeszcze krem przez 7 dni ze względu na moje nawracające infekcje. Podczas leczenia partnera nie współżyliśmy. I moje pytanie brzmi: czy schodząca skóra z penisa w dużych ilościach na żołądziu i na skórze pod nim jest skutkiem ubocznym stosowania kremu Pimafucin i należałoby zaprzestać stosowania i wówczas po złuszczeniu skóry będzie wszystko ok? Żadnych innych objawów typu swędzenie czy czerwonych chrosteczek nie ma. I jest to pierwsza taka sytuacja, kiedy takie coś się pojawia. Czy należałoby zastosować jakieś dodatkowe leczenie?
Pozrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Witam.
Takie złuszczenie może być związanie z przebyta infekcją.Ale jeśli się to nadal utrzymuje to należałoby pacjenta jeszcze zobaczyć