Schizofremia mojej mamy prawdopodobnie spowodowała depresje u mojego męża- jak im pomóc?

1 odpowiedzi
Od 6 lat ( od kiedy urodziłam córkę) mieszkamy z mężem u mojem mamy.Matka choruje na schizofremie ,jest bardzo religijna i nie potrafi się porozumieć z moim mężem.Przez pierwsze prawie 3 lata mąż pracował , ignorował dziwne zachowania mamy ..było ok. Z czasem zaczęło się psuć, mąż nie pracuje od 3 lat ,prawie nie wychodzi z domu ,ciągle kłóci się z mamą , boi się ludzi ,stał się agresywny wobec mnie ,matki,psa ..Córka przygląda się awanturą gdy ja jestem w pracy.Boję się,ze mąż skrzywdzi mamę..ona jest uciążliwa..popełnia wciąź te same błędy .. Co mam robić? Wyprowadzić się z mężem ? a co z mamą?Zostawić męża bo jest agresywny ?A moze to spowodowane kontaktem z moją matką..?Pozwolić im mieszkać razem ?A jak dojdzie do nieszczęścia! Proszę o pomoc..
Witam,
trudno powiedziec jaka jest przyczyna depresji i czy to depresja. Mąż musi iść do specjalisty.