Rzeczywiście Akademia Medyczna (niezrozumiale sugerowana przez jednego ze specjalistów) to nietrafne

1 odpowiedzi
Rzeczywiście Akademia Medyczna (niezrozumiale sugerowana przez jednego ze specjalistów) to nietrafne aby ją proponować osobie schorowanej, która nie ma siły na cokolwiek i być może nie jest to nawet jej pasja jednak wracając do meritum pytania co zrobić wtedy gdy ani psychoterapia ani farmakoterapia nie pomaga w zaburzeniach depresyjnych i lękowych (w niektórych krajach decydują się osoby na eutanazję za zezwoleniem lekarzy, którzy to aprobują i dodaje że to nie jest mój światopogląd)? Inaczej mówiąc wynika z tego, że według niektórych lekarzy i psychiatrów stan jest na tyle zły, że nic nie pomogło i nie pomoże pomimo wielu prób, ponieważ to decyzja ostateczna. Proszę bardzo o zrozumienie mojego pytania. W pytaniu także chodzi o chorego zaangażowanych w narzędzia terapeutyczne , które okazały się nieskuteczne pomimo ich stosowania. Dygresja: Rzeczywiście najogólniej w psychoterapii lacanowskiej wydaje się chodzić o bardziej zmianę "postawy" wobec schorzenia, niż jego usunięcie, które bywa "niewykonalne" (
Po pierwsze jeżeli psychoterapia ani farmakologia nie pomagają osobie chorej na depresję to najczęściej są źle dobrane. W dużej liczbie przypadków zachodzi pytanie czy stosowanie farmakologii w ogóle ma sens.
Nic nie wiem o diagnozie nic nie wiem o genezie nic nie wiem o aktualnej terapii. Jednak myślę, że stosowanie psychoanalizy Lacana w leczeniu depresji jest nonsensem.
Po drugie Jednym z objawów depresji jest to, że choremu się nic nie chce i nie ma siły na cokolwiek i nie chce mu się żyć Przy takich objawach leczenie stacjonarne jest jak najbardziej zalecane. Chory powinien w takim wypadku być przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.
W niektórych krajach cieżki stan depresji ze względu na zagrożenie suicydalne jest traktowany na równi np. z zawałem serca i wezwanie karetki jest obowiązkowe.
Po trzecie Niestety reszta opisu i Pana/Pani dywagacje na temat eutanazji
osób chorych na wspomniane zaburzenia jest pozbawiona sensu,
a nawet sugerują, że uważa Pan/Pani to za dobre rozwiązanie.
Podobnie ma się z rozważaniami na temat nieuleczalności depresji i nerwicy lękowej.
Nie odpowiadają one prawdzie.
Radziłbym poszukać dobrego psychoterapeuty i nie leczyć się przy pomocy internetu.
W razie dalszej korespondencji ze mną proszę podać
hasło znany lekarz i datę odpowiedzi życzę zdrowia.
Krzysztof Dudziński