Rwa kulszowa?

7 odpowiedzi
Witam.Od dłuższego czasu,kilka lat męczę się z bólem odcinka lędżwiowego,promieniuje do pośladka,po marszu 10-15 min drętwieje noga wraz ze stopą.Leczenie to tylko srodki przeciw bólowe,nastawianie kręgów i masaże.Podejżewają rwę kulszową.Robię odpowiednie cwiczenia.Ból się nasila.Czy zajmuje się Pan takimi przypadkami?
Witam. Tak .Zapraszam.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dobry wieczór. Oczywiście. Zapraszam
Sławomir Piter
Witam,
Tak zajmuje sie takimi przypadkami ale ponieważ nie jestem wróżbita i nie chce byc kolejnym specjalista, który cos podejrzewa to zrób MRI odc L-S i przyjdź na wizytę
Pozdr
Jasne zajmuję się głownie takimi.
Proszę o kontakt
Pozdrawiam i mam nadzieję że do zobaczenia :)
Należy zlokalizować przyczynę dolegliwości, patomechanizm który wywołuje objawy oraz skontrolować poprawność oraz zasadność ćwiczeń zadanych do domu.
Może warto wejść z technikami terapii manualnej, zabiegami falą uderzeniową, wykluczyć skutki choroby zwyrodnieniowej
Witam serdecznie. Jeśli nadal poszukuje Pan/i pomocy w leczeniu dolegliwości to w pierwszej kolejności proponuję wykonać co najmniej badanie rentgenowskie obejmujące kręgosłup lędźwiowy z kością krzyżową w płaszczyźnie A/P i bocznej, a następnie sprawdzić różnice odległości pomiędzy kręgami. Opis dolegliwości może wskazywać na tzw. wypadnięcie dysku, czyli przepuklinę krążka międzykręgowego, takie badanie ułatwi diagnostykę. Poza leczeniem miejscowym, ćwiczenia muszą być wyuczone w trakcie terapii i nie mogą przynosić bólu. W razie potrzeby służę pomocą.