RTG klatki piersiowej OCHPII Obustronnie wzmożony rysunek naczyniowo- oskrzelowy ,cienie smużaste w

3 odpowiedzi
RTG klatki piersiowej OCHPII Obustronnie wzmożony rysunek naczyniowo- oskrzelowy ,cienie smużaste w szczytach i w polach dolnych Łuki w przeponach gładkie ,równe kąty przeponowo - żebrowe wolne.Sylwetka serca w normie.Angiografia klatki piersiowej OCHPII Nasilona rozedma płuc W szczycie prawym zmiany włókniste z pogrubieniem opłucnej .W płucu lewym w polu górnym przyśródpiersiowo zmiany włókniste. W seg.3 prawym guzek 3 mm. pogrubienie ścian oskrzeli - zmiany przewlekłe .Jamy opłucnej bez płynu.W bad.angio TKzatorowości płucnej nie uwidoczniono .Serce nie powiększone.Aorta nieposzerzona ,odcinkowo z niewielkimi przyściennymi skrzeplinami i uwapnionymi blaszkami miażdżycowymi.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w kręgosupie.Badanie spirometryczne OCHPII:ciężka obturacja.FEV1;nal.3,12 1zmierz 1,29 1.-41% wartości należnej.FVC/EX/;nal;3,91 1.,zmierz 3,251 1.- 83% wartości należnej.FEV1/FVC;39,7%Elektrokardiografia z 12 lub więcejodprowadzeniami /z opisem/ OCHPII. Normogram .RZM 102/min.Z.rSr w odpr.VI Rozpoznanie obturacyjna ch.płuc - zaostrzenie.J44.1 i jest POCHP czy ten guzek jest poważny
nie, nie jest poważny

Do obserwacji. Kontrolne TK za 3 m-ce.
Guzek 3 mm wymaga dalszej obserwacji. Prawdopodobnie powtórne badanie tomografii komputerowej. Takiej wielkości zmiana nie wymaga obecnie innego postępowania.
AD