Rozszczep miesnia prostego brzucha

6 odpowiedzi
Witam
Jestem po porodzie 9 mc i mam rozszczep miesnia prostego brzucha czy z tym problemem moge liczyc na Pana pomoc ?? czy wybierajac sie na wizyte powinnam wczesniej zrobic USG ??
Proszę zrobić usg i wtedy możemy spróbować coś zadziałać w tym temacie

Witam. Prawdopodobnie jestem w stanie pomóc, jednak na początek sugerowałbym badanie.
Witam,
Na tą chwilę nie jestem w stanie ocenić czy jestem odpowiednim specjalistą dla Pani. Po obejrzeniu i zbadaniu problemu na pewno uda mi się określić czy jest Pani potrzebna fizjoterapia czy innego rodzaju rozwiązanie. Jeśli zajdzie taka potrzeba skieruję Panią na USG.

Pozdrawiam i zapraszam
Witam Serdecznie!
jeśli chodzi o rozstęp mięśni brzucha po porodzie to jest to przede wszystkim problem, z którym powinna się Pani zgłosić do doświadczonego fizjoterapeuty.
Natomiast, żeby w 100% odzyskać figurę po porodzie wtedy bardzo często zastosowanie odpowiedniej dobrze zbilansowanej diety jest konieczne. Mogę również polecić fizjoterapeutę, z którym współpracuję.
Pozdrawiam,
Tomasz Kolipiński - Dietetyk
niestety roszczep mięśnia prostego brzucha można skorygować ćwiczeniami lub operacją plastyczną sama dieta może ewentualnie pomóc w redukcji masy ciała ale nie w zniwelowaniu lub zminimalizowaniu rozszczepu.
Pozdrawiam
Lena ! Replin
Witam, niestety Dietetyk nie zajmuje się takimi sprawami.

Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dieteteyk