Rozstępy na wewnętrznej stronie ud ?

3 odpowiedzi
Witam, Pani doktor posiadam duże szerokie czerwone rozstępy na wewnętrznej stronie ud , od pachwiny do kolan , skóra w tym miejscu była smarowana maściami sterydowymi , ponieważ od dziecka chorowałam na alergie skórne , na dzień dzisiejszy już z alergią problemów nie mam , ale pozostały strasznie szpecące rozstępy i wiotka skóra, mam je już od 22 lat , czy można operacyjnie je usunąć i jak długo trwała by rekonwalescencja , z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Iwona z Opola
Witam serdecznie,
Niestety nie znaleziono sposobu, który trwale usuwa rozstępy. Sposób leczenia - maści sterydowe - zawsze powodują osłabienie skóry i włókien kolagenowych oraz elastycznych, które ulegają przerwaniu tworząc rozstępy. Jedyna opcja to chirurgiczne wycięcie. Tak się robi w przypadku wiotkiej skóry brzucha, ud, ramion.
Można oczywiście laserowo zmniejszyć widoczność zmian- ale w przypadku świeżych rozstępów.
W Pani przypadku - ze względu na młody wiek i rozległość zmian -niestety, nie widzę możliwości ich usunięcia.
Pozdrawiam,

jeśli jest wystarczająca ilość luźnej skóry, to można rozstępy usunąć.
Pozdrawiam R.Madry
Dzień dobry. Bez zbadania nie mogę odpowiedzieć na pytanie, czy można operacyjnie usunąć rozstępy przysrodkowych powierzchni ud. Do tego niezbędny jest kontakt osobisty. Natomiast czas gojenia po operacji to zwykle 2 do 3 tygodni, a kształtowanie i dojrzewanie blizny około pół roku. Pozdrawiam GK