Rozstępy na brzuchu

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
Chciałabym się zapytać o zabiegi na rozstępy. Mam niestety cały brzuch w nich, skóra jest wiotka. Co Pan doktor mógłby polecić i jak kształtują się ceny takich zabiegów. Pozdrawiam
Dzień dobry, polecam radiofrekwencję mikroigłową. Pozdrawiam

Rozstępy to bardzo częsty problem z którym się stykam u moich pacjentek. U wielu kobiet powstają w trakcie ciąży, czemu sprzyja ciąża bliźniacza i dużą masa urodzeniowa dziecka. Dotyczą nawet 50 % kobiet. Wiele kobiet nie wierzy, że można im pomóc. Na szczęście rozstępy można bardzo efektywnie leczyć. Realistyczne cele leczenia to nawet 70-80% redukcja ich widoczności, szczególnie jeśli leczenie rozpoczęto na etapie rozstępów czerwonych ( takie są do 2-3 lat od powstania). Efekty wtedy są często doskonałe. W mojej praktyce dermatologa i lekarza medycyny estetycznej stosuje przed wszystkim zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego lub lasera. 3-4 zabiegi mogą dać do 70-80 % poprawy. Zachęcam jednak wykonywać te zabiegi po zakończeniu okresu karmienia. Dr n.med. Dominik Ludew Specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii.