Rozstępy, jak je zwalczyć?

3 odpowiedzi
Witam, od 2 miesięcy na udach zauważyłam małe rozstępy od niedawna pojawia się ich coraz więcej i są zdecydowanie większe. Dodam, że mam 20 lat. Kremy typowe na rozstępy nie pomagają. Co robić?
Dzień dobry,
walka z rozstępami jest bardzo trudna. Jest dostępnych szereg preparatów miejscowych i zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, ale niestety wiele ma ograniczoną skuteczność.
Jeżeli chodzi o wybór postępowania w Pani przypadku to nie jestem w stanie doradzić nic konkretnego bez zebrania wywiadu i obejrzenia Pani zmian skórnych.
Pozdrawiam serdecznie
OJ

Najlepszą metodą na uniknięcie rozstępów jest minimalizacja powodów ich powstawania. Niestety nie ma złotego środka, który przed tym chroni. Rozstępy to nic innego jak rozchodząca się skóra, która nie nadąża za wzrostem lub kurczeniem się organizmu. Powodem może więc być gwałtowny wzrost młodego człowieka, nagłe przybranie na wadze, ale również gwałtowne chudnięcie, ciąża i wzrost masy ciała i objętości brzucha oraz intensywne ćwiczenia fizyczne. Proszę więc odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest powód u Pani i starać się go zminimalizować. Można stosować też kremy nawilżające, ale niewiele one pomogą w przeciwdziałaniu. Jeśli zaś zależy Pani na redukcji już powstałych blizn i rozstępów proszę zgłosić się jak najszybciej do dermatologa. Świeże zmiany najlepiej poddają się leczeniu i istnieje szansa na ich usunięcie lub znaczącą redukcję w okresie do 6 miesięcy od ich powstania. Im szybciej, tym lepiej. Najskuteczniejszą metodą usuwania blizn i rozstępów jest zabieg laserem frakcyjnym. Proszę nie czekać, ponieważ utrwalone rozstępy są praktycznie nie do usunięcia i często ulegają też przebarwieniom.
Szanowna Pani

problem rozstępów można nieco zniwelować, korzystając z zabiegów w ramach medycyny estetycznej - laser, głebokie peelingi, mezoterapia. Prosze się udać do lekarza zajmującego się medycyna estetyczną - osobiście polecam dr Stajowską ;-)
Pozdrawiam!

dr ARW