Rozstęp mięśni brzucha

6 odpowiedzi
Witam

Ponawiam pytanie ponieważ nie otrzymałam odpowiedzi. Mój problem jest następujący mam rozstęp mięśni brzucha i obwisłą skórę czy można to operować na NFZ we Wrocławiu??? Nie stać mnie na prywatny zabieg który jest dość kosztowny stąd moje pytanie.
Pozdrawiam
Ola
Witam,
Niestety nie posiadam informacji w której placówce we Wrocławiu zabieg tego rodzaju wykonywany jest w ramach NFZ. Najlepszym rozwiązaniem jest udane się bądź zatelefonowanie do placówki NFZ.
Z wyrazami szacunku,
Zespół CM Bieniek

Dzień dobry,
jeśli rozstęp mięśni brzucha jest wynikiem ciąży i kwalifikuje się jako przepuklina, powinna Pani udać się do chirurga ogólnego celem dokonania kwalifikacji do zabiegu. Jeśli chce Pani, aby zabieg był wykonany przez chirurga plastyka, należy zgłosić się do szpitala, w którym znajduje się również oddział chirurgii plastycznej, którego lekarze potencjalnie współpracują z chirurgami ogólnymi. We Wrocławiu oddział chirurgii plastycznej znajduje się w szpitalu im. Marciniaka przy ul. Fieldorfa.
Pozdrawiam serdecznie,
lek. Piotr Drozdowski
Specjalista chirurg plastyk
FEBOPRAS
Proszę zapisać się na konsultację do Poradni Chirurgii Plastycznej przy naszym Szpitalu. Tam postaramy się ocenić skalę problemu i czy możliwy byłby zabieg refundowany przez NFZ. Pozdrawiam Marek Paul
NFZ refunduje zabiegi, operacje itd, które wpływają na zdrowie pacjenta. Nie są refundowane operacje upiększające. Nadmiar skóry i wiotkość powłok są operowane na NFZ jeżeli wpływają na zdrowie, po operacji bariatrycznej, po schudnięciu i po ciążach mnogich, gdy nadmiar powłok brzucha wpływa negatywnie na zdrowie. Mam tutaj na myśli zakażenia skóry, trudności w pielęgnacji fałdu skórnego z objawami dermatologicznym itp., trudności w poruszaniu się związane z fartuchem skórnym.
Z pozdrowieniami GK
Szanowna Pani,
zabiegów estetycznych z zakresu chirurgii plastycznej nie refunduje NFZ.
Proszę rozważyć ew. płatność na raty - są takie możliwości, wielu pacjentów z nich korzysta w sytuacji, kiedy nie stać ich na jednorazową opłatę a zależy im na zabiegu. Informacje na ten temat możemy Pani przekazać drogą telefoniczną, proszę ew. zadzwonić do recepcji kliniki Model Med, w której przyjmuję.
Pani Olu, najlepiej zasięgnąć informacji w oddziale NFZ we Wrocławiu, otrzyma Pani odpowiedź i listę placówek, które mają umowę z NFZ w tym rejonie.