Rozrywający ból przy wstawaniu kilka dni po operacji

3 odpowiedzi
Witam, mam 24 lata niedawno złamałam dalszą nasadę kości piszczelowej, operacja zakończyła się wprowadzeniem blachy i kilku śrubach. Po dwóch dniach zostałam wypuszczona do domu. Nogę mam w szynie gipsowej. Gdy leże noga mnie już prawie nie boli natomiast gdy wstaje i kieruję nogę w dół odczuwam straszny ból jak by miało mi rozerwać szwy, palce robią się troszkę ciemniejsze. Wszystko ustępuje gdy się położę. Chciałam się dowiedzieć czy to normalne po 3 dniach od operacji czy lepiej zgłosić się do lekarza. Zastrzyki przeciw zakrzepowe robię codziennie
wiąże się to z obrzękiem i często występuje. Proszę tylko sprawdzić czy szyna nie jest za ciasna i czy dostała Pani profilaktyk p/zakrzepową.

Normalne kilka dni po operacji.
Do pewnego stopnia jest to "normalne". Operowana kończyna może boleć i może ulegać obrzękowi po operacji. Na pewno jednak należy rozstrzygnąć czy gips nie jest zbyt ciasny - jeżeli tak należy go przeciąć - jeżeli nie jest przecięty - i rozchylić. Proszę zapytać lekarza prowadzącego czy jest na pewno potrzebny? Czy nie można zamienić gipsu na wygodniejszą i bardziej funkcjonalną ortezę. Układanie kończyny w elewacji - na krześle, fotelu, a nie na podłodze, na pewno zmniejszy bóle i obrzęki kończyny w pierwszym okresie po operacji :) Pozdrawiam i powodzenia.