rozpustne prowadzenie się

1 odpowiedzi
Witam.
Mam 24 lata i za sobą co najmniej 2x więcej partnerów seksualnych niż lata, które liczę (nadmienię, że nie prostytuuję się, uprawiam seks wyłącznie z hedonistycznych pobudek). Problem jest złożony, odkąd pamiętam miałam trudność z budowaniem długodystansowych relacji i więzi emocjonalnej. Niebagatelny wpływ miało zapewne to, że od dziecka było mi wmawiane wręcz, że nie potrafię kochać, ale to osobny temat (zawsze uchodziłam za czarną owcę w rodzinie, moja mama po dziś dzień nie zdaje sobie sprawy i nie przyjmuje do wiadomości, jaką krzywdę wyrządziła, mówiąc do mnie temu podobne rzeczy). Wydaje mi się, że mam całkiem dobrze wykształconą samoświadomość i zdaję sobie sprawę z mechanizmów, które są motorem napędowym mojego postępowania, jak i brnięcia w rozpustę właśnie, wiem także, jakie mogą być tego źródła; nie wytworzyłam w sobie jednak umiejętności, która pozwoliłaby mi z tym walczyć. Odczuwam stale potrzebę przekraczania kolejnych granic, tylko że już dawno przekroczyłam granicę poznania i postawiłam nogę za tę nazwaną "upodleniem". Obecnie znajduję się na dnie, jeszcze nie tonę, ale coraz ciężej mi się odbić. Czy jest Pan w stanie pomóc?
Sprawa, o której Pani pisze jest złożona i widać, że ma Pani tego świadomość. To jednak często za mało, aby doprowadzić do zmiany, której Pani oczekuje. Być może wskazana byłaby terapia, jednak dobrze jest zacząć po prostu od konsultacji (jedno do trzech spotkań), aby wstępnie rozeznać, czy kontakt z terapeutą jest dla Pani wartościowy i obecnie wskazany. Odpowiadając na pytanie napiszę, że praca w obszarze seksualności (także w formie, która jest udziałem Pani obecnego życia) należy do zagadnień, którymi zajmuję się jako psycholog udzielający pomocy w obszarze seksuologii. Zatem: tak, jestem w stanie pomóc.