Rozpoznanie: niezróżnicowana choroba układowa tkanki łącznej.

2 odpowiedzi
Dzień dobry.
Piszę w sprawie mojego męża. Mąż ma 47 lat i rok temu przebył udar móżdżku (marzec 2016). Od tamtego czasu kontrolujemy wyniki na bieżąco. Chcę skierować swoje pytanie do Pani, odnośnie rosnącego RO-52. Rozpoznanie choroby to niezróżnicowana choroba układowa tkanki łącznej. T/C Jądrowe ANA 1.2560. Homogenny + jąderkowy. (wyniki z maj-czerwiec 2016). Podjęto leczenie lekiem plaquenil od sierpnia 2016 roku. RO-52 wzrosło pomimo przyjmowania leku. Mąż czuje ból barku, oraz sztywnienie ręki.
Czy rosnące RO-52 jest niepokojący?
05.16 RO-52=4,
06.16 RO-52=2,
02.17 RO-52=11.
Profilaktykę wtórną udaru jak również interpretację wyników badań należy omówić z lekarzem
prowadzącym.

Wartości Ro-52 są małe, różnice niewielkie, nie wiadomo jaki jest wg tego laboratorium zakres normy , czyli jakie są wartości prawidłowe a może podane przez Panią wyniki są ujemne to znaczy prawidłowe. W każdym bądź razie nie ma powodu do niepokoju.
pozdrawiam Czesław Drozd