Rozpoznanie badania rezonansu

1 odpowiedzi
Witam, mam do Pana ogromną prośbę na chodzi o opis rezonansu, nie bardzo go rozumiem a wizyte u swojego lekarza mam za jakies 3 tygodnie dlatego ciekawi mnie co wyszlo z opisu. Opis pozniej.

Wykonano badanie MR lewego stawu kolanowego w płaszczyznach cor., trans., sag. w obrazach T1, T2, zaleznych oraz PD. Brak rozpoznania i danych klinicznych. Badanie obarczone artefaktami ruchowymi w niektorych sekwencjach. Stan po rekonstrukcji ACL. Przeszczep widoczny fragmentarycznie z powodu bardzo licznych artefaktow metalicznych. Sygnal przeszczepu na wys. szpary stawowej podwyzszony, jego zarysy i struktura zatarte, co moze sugerowac czesciowe uszkodzenie wiezadla.PCL zachowane. Wysiek w zachyłkach i przedzialach kolana o grubosci 11mm. Cechy zlozonego pekniecia obejmujacego tylny rog i trzon MM. Łąkotka boczna o typowym niskim sygnale. Uszkodzenie I stopnia MCL. Chrondromalacja I/II stopnia rzepki.Kanal piszczelowy przeszczepu o srednicy ok. 10mm z widoczna stuba biowchłanialna. Cechy przerostu blony maziowej kolana. Slad plynu wzdluz sciegna i brzusca miesnia podkolanowego. LCL, wiezadlo wlasciwe rzepki i troczki, sciegno miesnia czworoglowego, pasmo biodrowo-piszczelowe, okolica gesiej stopy sciegnistej nie wykazuja zmian.

Prosze o odpowiedz, dziekuje pozdrawiam
Witam, badanie pokazuje podejrzenie uszkodzenia graftu więzadła krzyżowego przedniego. Właściwa interpretacja wyniku możliwa jest jedynie w oparciu o badanie lekarskie. Konieczne jest również przeanalizowanie obrazu MRI a nie tylko opisu. Pozdarwiam. T. Sorysz