Rozpoczecie przyjmowania nowych tabletek antykoncepcyjnych po odstawieniu poprzednich

7 odpowiedzi
Po 5 tabletkach yasmin (zmiana z regulonu przy ktorym caly czas plamilam) ze wzgledu na silne bole nog lekarz poradzil mi odstawic tabletki, nastepnie w szpitalu zrobilam wszystkie badania, ktore wykluczyly zakrzepice i doradzono mi zmiane preparatu. Lekarz przepisal mi belare. Wiem, ze najlepszym rozwiazaniem byloby poczekac do pojawienia sie pierwszej miesiaczki i rozpoczac wtedy opakowanie, ale poprzednie tabletki zaleczyly mi juz tradzik z ktorym mam problemy przez zespol policystycznych jajnikow i boje sie jego nawrotu w czsie oczekiwania na miesiaczke. Czy moglabym zaczac brac pierwsze opakowanie belary po 7 dniach przerwy w ktorych wystapi krwawienie z odstawienia po yasminie z ktorego wybralam tylko te 5 tabletek? Niestety u tego lekarza bylam tylko na tych dwoch wizytach i nie mam zadnego kontaktu zeby poradzic sie u zrodla.
poczekać na miesiączkę

Zabawa hormonami jest niebezpieczna. Nie może Pani sama podejmować takich decyzji. Proszę się umówić do lekarza, który podejmie decyzje po zapoznaniu się szczegółowo z całą Pani historią choroby. Moim zdaniem należy mimo wszystko odczekać i zacząć leczenie dopiero od następnego cyklu. Ale może należy zadziałać w ogóle inaczej - odstawić hormony na 3 miesiące i wykonać pełne badania hormonalne ? Naprawdę hormony to nie zabawa. Trzeba dokładnie wiedzieć co się robi inaczej może sobie Pani narobić bigosu... Pozdrawiam i zapraszam zajmuję się zaburzeniami endokrynologicznymi u kobiet.
Proszę rozpocząć tabletki w 1 dniu miesiączki. Pozdrawiam
Może Pani brać Belarę po 7 dniach przerwy
Szanowna Pani, każde rozwiązanie będzie dobre - kilkudniowa przerwa nie wpłynie na Pani problemy skórne. z szacunkiem
artur mazur kalisz
Proszę zacząć od razu po zakończeniu tamtych tabletek ale pamiętać że może nie być pełnego działania antykoncepcyjnego przy pierwszym opakowaniu. Lub od pierwszego dnia krwawienia po odstawieniu tamtych tabletek
Witam,
może Pani i od razu zacząć nowe opakowanie. Należy jednak zabezpieczac się dodatkowo do końca opakowania.