Rozpieranie w odbycie i kosci krzyzowej

3 odpowiedzi
Witam,
Półtora roku temu miała cc, moje problemy zaczęły się pół roku po, gdy wróciłam do pracy. Podczas miesiączki dzwigalam, pojawił się ból pod jej koniec. Ból podbrzusza , który promieniowal na okolicę ledzwiowa, do kości ogonowej , pachwin i odbytu.
Ból powrócił 4 miesiące temu , w takich samych okolicznościach. Teraz najbardziej dokuczliwe jest rozpieranie i jakby parcie na stolec, uczucie jakby coś tam było. Uczucie rozpierania, kłucia, drętwienie promieniuje na pośladki i okolice krzyżowa. Ból wzmaga się przy siadaniu.
Miałam wykonywane badania krwi.
Morfologia, crp, ob, markery ca 125 , cea , próby wątrobowe w normie. Mocz w normie. Brak krwi w kale i pasożytów. Usg jamy brzusznej w normie. Urologiczne badanie -odchyleń nie ma.
Neurologicznie- również.
Laparoskopia- uwolniono zrosty sieci większej.
Anaskopia , rektoskopia do 16 cm , patologii nie wykazuje, jelito gładkie, różowe, zdrowe.
Proktolog nie widzi podstaw do kolonoskopii.
Teraz tak, w mri oraz tk okolicy krzyzowo - ledzwiowej. Ortopeda wskazał , iż kość ogonowa jest zagieta lukowo, w bezpośredniej styczniosci z odbytnica , macica silnie tylozgieta ( była od zawsze).
Ortopeda wskazał objawy kokcygodynii.
Ginekolog bez zmian, oprócz bolesnosci tylozgietej macicy.
Zauważyłam , że prawie cały czas zaciskam , mimowolnie miesnie miednicy i odbytu.
Uczucie drętwienie i rozpierania w tej okolicy jest cały czas.
Co jest w stanie mi pomóc, przy takich doliglewosciach?
Skąd te objawy? Kość ogonowa oraz macica zawsze były w takiej pozycji. Czy dzwiganie lub cc miało na to wpływ?
Jakie badania muszę jeszcze wykonać?
Lekarze sugerują ciążę, macica zmieniła by położenie.
Psychicznie te odczucie czegos w odbycie i rozpierania jest bardzo obciążające.
Fizjoterapia? Ciąża?
Resekcja kości ogonowej lub usunięcie narządów rodnych( taka propozycję od ortopedy także otrzymałam) została wykluczona przez ginekologa, oraz resekcja przez drugiego ortopede.
Proszę o pomoc.
A czy było brane pod uwagę rectocele? Czy ma Pani zaparcia? Może coś pokaże defekografia? Pozdrawiam.

przepraszam za późną odpowiedź, być może Pani dolegliwości są związane na nadmierną kurczliwością mięśni odbytu, może w tym przypadku ostrzyknięcie toksyna botulinową mogłoby zmniejszyć dolegliwości
internet to nie miejsce na pomoc w takim przypadku