Rozłożenie w czasie leczenia nakładkami w rodzaju Clear Aligners, Invisalign

6 odpowiedzi
Witam,
chciałabym zapytać, czy w przypadku leczenia ortodontycznego nakładkami Clear Aligners lub podobnymi możliwe jest wymienianie nakładek rzadziej niż co 4 tygodnie (np. co 8 tygodni)? Oczywiście okres leczenia wydłuży się wtedy, jednak chciałabym wiedzieć, czy mogłoby to mieć jakiś negatywny wpływ na sam proces "prostowania" zębów?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Witaj. Oczywiście można wymieniać nakładki rzadziej. Po za wydłużeniem czasu leczenia nie ma to innych powikłań. Pozdrawiam Kamila Haus

Szanowna Pani, wydłużenie czasu pomiędzy wizytami (i w konsekwencji wymienianie nakładek w rzadziej niż 4 tygodnie) to nie tylko wydłużenie czasu leczenia. Nakładki przemieszczają zęby przez określony czas, potem już nie działają, następuje przerwa w działaniu siły. Nasze zęby "nie lubią" przerywanego działania siły, mogą wtedy zareagować nie tylko bólem. W takiej sytuacji zdarzają się powikłania w leczeniu takie jak resorpcja (czyli niszczenie korzenia zęba przez własny organizm pacjenta) albo
Witam,
możliwa jest wymiana płytek rzadziej, nie ma to wpływu na jakość leczenia.
Pozdrawiam
Witam!
O ile nakładki w tym okresie nie zostaną uszkodzone (są dość delikatne), wydłużenie czasu ich noszenia nie powinno mieć złego wpływu na zęby.
Polecam jednak umówić się na konsultację i dostosować plan leczenia do tej konkretnej sytuacji i przypadku.
Pozdrawiam:-)
Mozna wymieniac troszke rzadziej.
Dzień dobry,
Obecnie nie oferujemy pacjentom metody Clear Aligner, ponieważ efekty leczenia ortodontycznego nie były zadowalające.
Jeśli chodzi o system invisalign, nakładki zmienia Pani sobie sama w domu, a koszt leczenia jest pokrywany przy jego rozpoczęciu więc tylko od Pani zależy czy będzie się Pani stosowała do zaleceń lekarza czy będzie Pani wydłużała czas noszenia poszczególnych nakładek. Nie wpłynie to negatywnie na plan leczenia, efekt leczenia będzie taki sam jednakże czas leczenia oczywiście się wydłuży.
Pozdrawiam!