Rozdarta Łąkotka , problem z kolanami

6 odpowiedzi
Mój partner od 3 miesięcy zmaga się z bólem kolan. Prześwietlenie nie wykazało żadnych zmian natomiast tomograf wykazał że ma ostre rozdarcie Łąkotki w lewej nodze oraz lekko skręcona rzepkę w prawej. Wizyta u ortopedy zakończyła się zastrzykami że sterydami w oba kolana. Konsultant stwierdzil, że po pierwsze był na sympozjum i już nie będzie się wykonywać zabiegów na łąkotki a po drugie przez nadwagę jest w grupie ryzyka. Dodam, że nie miał żadnego upadku ale regularnie pracowal jako stolarz. Minęły już dwa tygodnie od tych zastrzyków i nie przynoszą one rezultatów.Po miesiącu wrócił do pracy i po pierwszym dniu bardzo napuchla mu lewa kostka oraz stopa i ta opuchlizna utrzymuje się już tydzień. Już zrobił prześwietlenie i czeka na wyniki. Dodam, że mieszkamy w Anglii od 15 lat i już powoli kończą sie nam pomysły co robić. Lekarz chce czekać aż zgubi wagę lecz diety są nieskuteczne ( pod okiem dietetyka) a problem z bólem uniemożliwia mu chodzenie a co dopiero mówić o wysiłku na siłowni. Bardzo liczę na pomoc z waszej strony. Dziękuje i pozdrawiam Magdalena
Dające takie objawy uszkodzenie łąkotki moim zdaniem wymaga leczenia operacyjnego (artroskopia). Proszę daćznać jak będziecie Państwo w Polsce to się skontaktujemy
Pozdrawiam Sebastian Cychowski

Uszkodzenie łąkotek jest wskazaniem do artrtoskopii stawu kolanowego. Można uszkodzoną łąkotkę przyszyć, wyrównać. Zapraszam na wizytę i ewentualny zabieg operacyjny.
Jeżeli uszkodzeni nie jest duże można podać czynniki regenerujące PRP do stawu kolanowego.
Jeżeli chodzi o Pani partnera to muszę powiedzieć że zabiegi na rozdartą łąkotke jak najbardziej się wykonuje a do tego rozszeza się wskazania. Zapraszam do Polski na konsultacje i dalsze leczenie.
bez zabiegu i usunięcia uszkodzonego fragmentu łąkotki się nie obejdzie. Im dłużej partner czeka na zabieg tym bardziej niszczy wnetrze kolana. Konsultant chyba opacznie zrozumiał informacje na Kongresie :( Jeśli będziecie państwo w Polsce to zapraszam na wizytę. Sporo pacjentów przylatuje do Polski tylko po to aby wykonać zabieg małoinwazyjny (artroskopia kolana) i móc wrócić do pracy. Co do tuszy partnera, oczywiście jest to utrudnienie, ale tacy pacjenci też mają prawo do leczenia..
witam. w tomografii komputerowej uszkodzenia łąkotek są niewidoczne, konieczny jest Rezonans Magnetyczny. Jeżeli ból nie mija ,a stwierdzone jest uszkodzenie łąkotki to wskazane jest wykonanie artroskopii stawu kolanowego
Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez przebadania pacjenta.