rostepy u szczuplej kobiety

20 odpowiedzi
witam , otoz mam problem , mam 23 lata i bmi niedowaga jednak na posladkach zaobserwowalam dosc duze rozstepy czym to moze byc spowodowane gdzyz jestem szczyplutka tzw skora i kosci waze 43 kg , prosze o porade oraz o informacje czym to smarowac
To jest pytanie do dermatologa. Psychiatra nie zajmuje się rozstępami

Istniejące rozstępy trudno jest zlikwidować - kosmetyki mogą jedynie poprawić ich wygląd, jeśli to nie wystarczy to należy włączyć leczenie zabiegowe (Dermapen, laser, radiofrekwencja mikroigłowa, osocze bogatopłytkowe). Kosmetyki uelastyczniające skórę (naturalne olejki, kremy ujędrniające) mają duże znaczenie w zapobieganiu, ważne jest również: unikanie wahań wagi, racjonalne odżywianie się (unikanie cukrów prostych i dbanie o wystarczającą ilość białka w diecie), ruch. Niedowaga może wskazywać na niedobory pokarmowe - należałoby to ocenić w wynikach badań.
Ponieważ jest Pani szczupła, może być Pani niedożywiona a skutkiem tego może być wadliwa struktura włókien elastynowych. Słabe włókna elastynowe pękają a w miejscu ich pęknięcia tworzą się rozstępy. Smarowanie niewiele tu pomoże, oczywiście podczas smarowania wykonujemy masaż, który zwiększa ukrwienie tkanek i dzięki temu poprawi odżywienie, dotlenienie tkanek oraz oczyszcza skórę z toksyn dlateg prosze z tego nie rezygnować. Można kupić jeden z powszechnie dostępnych preparatów do pielęgnacji skóry z rozstępami np. taki który zawiera wąkrotkę azjatycką (Centella Asiatica) Aby poprawić jakość skóry zaleciłabym doustną terapię aminokwasową, która dostarczy budulca aby poprawić strukturę włókien elastynowych i wzmocnić je. To może zapobiec przyszłym rozstępom. Rozstępy już powstałe można leczyć np. karboksyterapią lub mezoterapią igłową podając preparaty rozkurczające skórę i redukujące szerokość rozstępów. Można też skorzystać z zabiegów laserowych np. laser frakcyjny CO2. Ślad po powstałym rozstępie to blizna, która już nigdy zupełnie nie zniknie może być tylko mniej widoczna dzięki obkurczeniu i przybliżeniu jej brzegów.
Dzień dobry,
powodów powstawania rozstępów może być wiele. Skłonność do ich powstawania może być uwarunkowana genetycznie - chodzi mi tu o naturalną sprężystość Pani skóry. Bez zobaczenia zmian na żywo i poprowadzenia konsultacji trudno jest mi ocenić przyczynę ich powstania.
Zachęcam Panią do spotkania, wtedy na gorąco wszystko omówimy i możemy zaplanować terapię, jeżeli będzie Pani chciała pozbyć się zmian.
Pozdrawiam,
Monika Mazur
Dzień dobry, na rozstępy które już powstały niestety nie wynaleziono jeszcze żadnej skutecznej maści :( polecam zabiegi laserem frakcyjnym-seria takich zabiegów skutecznie usuwa zmiany. Jeśli ma Pani taką tendencję to obawiam się ,że wszystkie zmiany masy ciała związane z rozciąganiem się skóry będą sprzyjać ich rozwojowi- zapobiegawczo może Pani stosować preparaty dla kobiet w ciązy (np. firmy Mustela, Palmers )
Dzień dobry.
Rozstępy u młodych kobiet o prawidłowej wadze lub niedowadze zazwyczaj są związane ze skokiem wzrostu w okresie dojrzewania. Siedzący tryb życia, wysoko przetworzona żywność tez nie pozostaje bez wpływu na skórę. W walce z rozstępami jest ważne nie tylko "smarowanie się kremami" ale rownież aktywny, zdrowy styl życia, zbilansowana dieta, masaże szczotką itd itp. Obawiam się, że istniejących rozstępów nie zlikwiduje Pani tylko wyżej opisanymi metodami. Warto wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej i zastosować dedykowane do tego problemu leczenie. Odpowiadając na Pani pytanie - jaki krem zastosować - taki, zeby skóra była dobrze nawilżona i odżywiona, prosze jednak niestety nie liczyć na cuda. Pozdrawiam.
Witam, mam pytanie rozstępy białe czy czerwone? Możemy pomóc za pomocą mikrodermabrazji Pristine, kwasów medycznych, systemu laserowego Soprano, Alma. Zapraszam na konsultacje i zabiegi, Poproszę wcześniej umówić wizytę telefonicznie.
Dzień dobry.
Na wstępie należy uchwycić przyczynę powstawania rozstępów. Określić BMI i zastanowić się na podstawie wywiadu, badania, diagnostyki laboratoryjnej, innych badań dodatkowych z czym wiązać Pani niedowagę, Czy rozstępy nie powstają na tle: niedoborów żywieniowych? odchudzania? czy występował okres szybkiego wzrostu ciała? zaburzeń hormonalnych np. tarczycy?
Kosmetyki, dermokosmetyki, o których mowa w pytaniu mają znaczenie w profilaktyce rozstępów, ich skuteczność jest niestety ograniczona w ich leczeniu. Poprawę można uzyskać w fazie zapalnej (zaczerwienione rozstępy do 1-2 lat). Miejscowo, spośród wielu dostępnych, za skuteczne uważam (można stosować ze zlecenia lekarza): Placentex crem- z polinukleotydami łożyska ludzkiego, żele z retinoidem, maści z niskimi stężeniami mocznika.
Spośród wielu metod zabiegowych, jakie podczas ich rozwoju obserwowałem i stosowałem w leczeniu rozstępów: peelingi w tym TCA, kw. glikolowy, mikrodermabrazję, mezoterapię iniekcyją: krzemem, Placentex Integro, DMAE, l-karnityną, kofeiną, kwasem hialuronowym, RF, mikronakłuwanie, E-Light- traktuję jako uzupełniające. Zdecydowanie najlepsze efekty daje laser frakcyjny CO2 naprzemiennie z ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym, oraz cierpliwy domowy masaż okolic objętych zmianami.
Dzień dobry, pojawianie się rozstępów może mieć rożne przyczyny. Jedną z nich mogą być zaburzenia hormonalne, inną nieprawidłowe, ubogie w białko oraz elementy konieczne do prawidłowej budowy skóry odżywianie. Nic poza faktem wieku i wagi nie wiem o Pani. Od kiedy pojawiły sie rozstępy, czy miała Pani wahania wagi, jak wyglada ten problem u Pani w rodzinie, czy są zaburzenia miesiączkowania, czy uprawia Pani jakies sporty, i wiele innych pytań. A co do smarowania - krem z retinolem na blizny i rozstępy. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Takie rozstępy u młodych osób powstają najczęściej w okresie intensywnego wzrostu lub bardzo intensywnego treningu i w wyniku tego szybkiego przyrostu masy mięśniowej. Jeżeli są już blade to trudno maściami coś poradzić. Leczenie można prowadzić choć zupełnie nie znikną ( karboksyterapia, laser, plazma - Plexr ). Może Pani próbować smarować skórę preparatami firmy Mustela dla kobiet w ciąży.
Witam, powstawaniu rozstępów sprzyja wiele sytuacji między innymi: wahania wagi, zaburzenia hormonalne, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, stres itp... Należy codziennie odpowiednio nawilżać i natłuszczać skórę, można wybrać któryś z dostępnych produktów kosmetycznych bądź stosować naturalne produkty, takie jak olej migdałowy, olej kokosowy. Należy również stosować peelingi 2-3 w tygodniu (można wykorzystać naturalne składniki: cukier, sól, kawa, zielona herbata). Ważne jest aby regularnie nawilżać, natłuszczać i masować obszary problematyczne. Jeżeli chce Pani, aby rozstępy całkowicie znikły to trzeba skórę wspomóc zabiegami medycyny estetycznej, niestety peelingi i "smarowanie" nie wystarczy. Medycyna estetyczna może całkiem usunąć świeże rozstępy - czerwone, gdy są już białe niestety możemy sprawić że będą mniej widoczne. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które pomagają w walce z rozstępami to: laser frakcyjny, PLEXR, mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe, rollery. Jeżeli chciałaby Pani skorzystać z takich zabiegów zapraszam na konsultację i dobranie odpowiedniej terapii do rodzaju problemu.
Pozdrawiam serdecznie.
Witam serdecznie.
Rozstępy powstały najprawdopodobniej wskutek intensywnego skoku wzrostowego, po prostu doszło do rozerwania włókien kolagenowych i elastynowych co spowodowało widoczny defekt skóry.
Niestety, jeśli rozstępy już powstały żaden krem ich nie usunie.W leczeniu rozstępów najskuteczniejsze są terapie skojarzone, np. laser frakcyjny, głębokie peelingi chemiczne, zabiegi mezoterapii specjalnie przeznaczonymi do tego celu preparatami czy też zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego. Musimy pamiętać, że terapie te są najskuteczniejsze w momencie kiedy rozstępy są jeszcze czerwone czyli dopiero co powstały. Jeśli minie dłuższy czas od momentu powstania rozstępy zmieniają kolor na biały i wtedy dużo trudniej jest je usunąć.Serdecznie zapraszam na konsultację i dobór najskuteczniejszej metody dostosowanej do Pani przypadku do Skingen Clinic.
Smarowanie czymkolwiek to bardziej działa kosmetyczna. Można zawalczyć laserami, Mysle,ze więcej udałoby sie w ten sposób wskórać :-)
Przyczyny powstawania rozstępów są złożone. Jeżeli widzi je Pani na skórze to smarowanie najlepszymi nawet maściami nie pomoże. Trzeba zdecydować się na bardziej inwazyjne metody, takie jak np. laser frakcyjny CO2 czy Dermapen. Pojedyńczy zabieg nie wystarczy, będzie potrzebna ichh seria. Im wcześniej - tym lepiej. Bez zbadania trudno jest ustalić zakres i cenę zabiegów. Serdecznie zapraszam na konsultację:)
Dzień dobry.
Pani problem może być związany z szybkim tempem wzrostu w okresie dziecięcym bądź młodzieńczym.
Niestety żaden krem nie jest w stanie ten problem rozwiązać. W naszej klinice rozstępy usuwamy laserem frakcyjnym. Zabieg jest poprzedzony miejscowym znieczuleniem maścią Emla. Należy go powtórzyć kilkakrotnie, żeby efekty były satysfakcjonujące.
Zapraszam na bezpłatne konsultacje do naszej kliniki.
Pozdrawiam serdecznie.
Proszę Pani, wiek nie gra roli tylko predyspozycje skóry, być może był taki okres w trakcie pani dojrzewania , że szybko pani wzrastała i przybierała na wadze. Proszę zwrócić uwagę , czy pani mama lub rodzeństwo ma predyspozycje do rozstępów. Niestety rozstępy są ogromnie trudnym problemem do leczenia, dziś stosujemy różne techniki gabinetowe. Co do kremów, proszę popytać w aptece o kremy na rozstępy. Są to preparaty popularne , leżące w kręgu zainteresowania kobiet ciężarnych.
Dzień dobry, trudno diagnozować na odległość. Być może rozstępy są spowodowane nieprawidłową dietą, jednak najlepszych informacji na temat kondycji skóry udzieli Pani dermatolog. Pozdrawiam serdecznie, Łukasz Rdzanek
Witam i dziekuje za pytanie i zaufanie do mnie i mojej wiedzy. Jak to w takim porzypadku czesto bywa potrzebuje od Pani odpowiedzi na kilka pytan dotyczacych Pani historii- np od jak dawna ma Pani ten problem, czy PAni rodzila czy ktos w najblizszej rodzinie ma podobne problemy ze skóra. Najczesciej wiec metoda leczenia zalezna bedzie od przyczyny, bo jesli chodzi o tymczasowe leczenie to leczenie odpowiednimi maściami, kremami i laserami moze byc skuteczne. Tak jak wyzej napisałam zapraszam na wizyte by ustalic plan leczenia:)
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Jeśli nie miała Pani nigdy większej wagi niż 43 kilo to rozstępy mogą być kwestia predyspozycji genetycznych, bądź mogą być zależne od sposobu odżywiania, suplementacji oraz stanu nawodnienia organizmu. Polecam zabiegi mezoterapii osoczem bogatoplytkowym, oraz gotowymi koktajlami. Dodatkowo nalewy miejsca poddane zabiegowi smarować gęstymi kremami np. Elancyl
Pozdrawiam MP
Zapraszam na bezpłatną konsultacje do gabinetu medycyny morfo-estetycznej Forever na ulicy Hoża 59 lokal 4, 00-681 Warszawa. Poza tematami z zakresu medycyny estetycznej mam dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie sportu, odżywiania i suplementacji. Możemy najpierw wspólnie spróbować rozwiązać przyczynę problemów i następnie wyleczyć objawy :-). Serdecznie zapraszam