Ropne wypryski.

3 odpowiedzi
Witam. Od 5 lat na brodzie pojawiają mi sie wypryski.Jeszcze do niedawna byly to ropne,bolace guzki ktore dlugo sie goily.W czasie ciazy problem zniknal,po zakonczeniu karmienia piersia powrocil w troszeczke mniejszym stopniu. Zazywalam Tetralysal i masc Differin przez 3 miesiace ,niestety problem znow powrocil. Okolo 3 lata przed ciaza zazywalam tabletki antykoncepcyjne lecz nie pomagaly (Atywia). Posiew wyszedł ujemny. Tylko bakterie tlenowe i beztlenowe. Proszę o radę
Wskazana konsultacja w gabinecie dermatologicznym oraz ewentualne rozważenie np izotretynoiny.

Dzień dobry
Opisuje Pani wykwity typowe dla trądziku osób dorosłych. W zależności od nasilenia zmian można je leczyć miejscowo, bądź ogólnie (tabletki). Wskazane jest również wykonanie badań laboratoryjnych.
Pozdrawiam
Klaudia Orłowska-Orlik
Prosze wykonać badania; morfologia , rozmaz, glukoza, insulina, TSH, Anty TPO oraz hormony płciowe; estradiol, FSH, LH, progesteron, prolaktyna, testosteron i DHEA.
Z wynikami zapraszam na wizytę. Pozdrawiam. Katarzyna kowalska-Górska