Ropień - co dalej ?

14 odpowiedzi
Dzień dobry , Mąż ma stwierdzony ropień okołoodbytniczy ,który po raz pierwszy został nacięty i przepłukany octaniseptem 13lipca. Po nacięciu lekarz zalecił dwókrotne przepłukiwanie rany octaniseptem codziennie i zalecił antybiotyk na tydzień . Nacięcie powtórzono 2 razy i zalecono jak przy pierwszym razie. Podczas przepłukiwania rany wychodzi dosyć dużo ropy.

Co możemy jeszcze w tej sytuacji zrobić ? Czy ropień nie powienien być wyczyszczony w szpitalu pod znieczuleniem? Dodam iż od miesiąca nie ma zbyt wielkiej poprawy,
Z góry dziękuję za odpowiedź . Pozdrawiam.
Wykonać kolonoskopię lub USG przezodbytnicze, byc moze że ropień jest skutkiem przetoki okołodbytniczej i wtedy leczenie jest nieco inne. Ogólnie bardzo trudny temat - lubi nawracać, chocby ze względu na okolicę odbytu i obecność specyficznej flory bakteryjnej

Szanowna Pani, leczenie ropnia okołoodbytniczego jest sprawą skomplikowaną. Co do dalszych działań to powinna Pani usłyszeć zalecenia od lekarza wykonującego zabieg. Postępowanie po nacięciu ropnia zależy od jego umiejscowienia, głębokości i rozległości. Kluczową rolą w leczeniu jest postępowanie pozabiegowe. Samo nacięcie tylko rozpoczyna proces leczniczy. Pozdrawiam i zapraszam serdecznie.
Leczenie antybiotyk ropnia około odbytniczego mija się z celem. Podstawą jest dokładny zabieg operacyjny z oczyszczeniem
Polecam ponowny kontakt z lekarzem, który operował męża. Pozdrawiam
Witam, z informacji które Pani podała ciężko wywnioskować co jest przyczyną dalszego wydzielania treści ropnej. Jeśli nadal jest wydzielanie to proszę się zgłosić na SOR. Być może należy ropień ponownie naciąć, zrewidować jamę ropnia. Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bezpośrednio nie widząc pacjenta. Pozdrawiam.
Ropień okołoodbytniczy po nacięciu powinien być leczony w Poradni Chirurgicznej lub proktologicznej
najlepiej udać się do innego chirurga
Dzień dobry,
Z tego co Pani opisuje to sprawa która trwa około 4 tygodni. Nie wiem czy pobrano rope na posiew i zastosowano celowana antybiotykoterapię jeśli nie warto to zrobić, należy również skontrolować jamę ropnia być może głębiej jest druga komora ropnia , może być wskazana ponowna kontrola/nacięcie w znieczuleniu dożylnym
Dr med. Grzegorz Szczęśniak
Sądzę żę mąż ma przetokę okołoodbytniczą która może być następstwem naciętego ropnia .Wymaga to konsultacji lekarza proktologa .Takie schorzenia leczy się w Szpitalu. Ryszard Nawrocki.
Pacjent wymaga konsultacji proktologicznej.
Witam! Sądzę, iż ma Pani rację, iż ropień powinien być radykalnie wyczyszczony w warunkach szpitalnych pod znieczuleniem. Pozdrawiam
Zdecydowanie leczenie szpitalne oraz nacięcie pod narkozą.Następstwem ropnia może być przetoka okołoodbytnicza i jest to dolegliwośc można powiedzieć na długie lata, gdyż zdarzają są nawroty
Rozumiem, że jest to ten sam ropień cały czas a nie wznowa.
Pacjent powinien być pod kontrolą poradni chirurgicznej. Decyzję o hospitalizacji i rodzaju leczenia podejmuje lekarz prowadzący. Trudno jest się wypowiadać w sprawie pacjenta, którego się nie widzi.
Leczenie może trwać długo. Stosowne wydaje się by USG, rektoskopia, wykluczenie przetoki. Proponuję wybrać proktologa we Wrocławiu.