Rok temu zdiagnozowano u mnie zapalenie mieszka włosowego na głowie miałem dużo wyprysków coś jak tr

1 odpowiedzi

Rok temu zdiagnozowano u mnie zapalenie mieszka włosowego na głowie miałem dużo wyprysków coś jak trądzik na głowie. Dostałem antybiotyki na jakieś 9 miesięcy pomogło. Teraz to powróciło zwłaszcza z tyłu głowy tam bardzo się pociłem. Byłem wczoraj u dermatologa zapisał mi Curacene 20mg mam brać dwa razy w tygodniu po dwie tabletki. Trochę o tym poczytałem i skutki uboczne są bardzo zniechęcające proszę o opinię jak państwo to widzą jakie państwo macie doświadczenia z tymi tabletkami? Dziękuję
Dzień dobry. To jest bardzo dobra kuracja. Ulotką nie należy się zbytnio przejmować ,ponieważ dawki dla Pana są na razie niewielkie. Potem ewentualnie pojawi się przesuszenie ust, nosa ,całego ciała i nie będzie można się opalać. Osoby z trądzikiem biorą takie dawki codziennie przez długie miesiące (niestety to jest wersja uczciwsza ,względem Pacjenta ,chociaż bardziej przesuszająca ,niż dziwne 3 lub 6 miesięczne terapie Curacne czy izotekiem ) Dostał Pan lek, który nie jest antybiotykiem a działa często podobnie skutecznie lub zdecydowanie lepiej ( tak jest w trądziku ). Czy w Pana przypadku to będzie jedna długa kuracja czy tez trzeba ją będzie powtarzać ,na tym etapie nie wie nikt, ale jest na prawdę duża szansa na opanowanie Pana problemu. Z poważaniem dr Piotr Mazur. Kraków. Wadowice.