Rok temu pisałam: "Witam, jestem kobietą lat 35. Wzrost 171 i 75kg. Moja historia chorobowa z ostatn

1 odpowiedzi
Rok temu pisałam: "Witam, jestem kobietą lat 35. Wzrost 171 i 75kg. Moja historia chorobowa z ostatnich lat jest następująca:
2009 r urodzone dziecko, zdrowe, ja wszystkie wyniki ok tylko znaczna nadwaga (przy porodzie 105kg, po porodzie 92kg, 2 lata później 70kg)
2012 r urodzone drugie dziecko, zdrowe, ja lekkie nadciśnienie powodujące obrzęk nóg. (przy porodzie 95kg, po porodzie 85kg)
2013 r badanie doppler żył kończyn dolnych bez zmian zakrzepowych ale lekka niewydolność żył głębokich udowych w obu kończynach.
2014 r maj - założona wkładka domaciczna MIRENA ze wzgledu na zakaz przyjmowania hormonów i obfite miesiączki. Wkładka zaczęła powodować u mnie bóle brzucha przed każdą owulacją i każdą miesiączką.
2014 r listopad - powrót do pracy (informatyk) dojeżdżam do pracy autobusem ok 20 min zawsze siedząc i czytając książkę.
2015 r czerwiec - podczas powrotów z pracy popołudniami wstając w autobusie doświadczam lekkich zawrotów głowy i ucisk w czaszce, lekko bolesny.
2015 r sierpień - powyższe objawy pojawiają się również gdy jade do pracy.
Zaczynam robić wszelkie badania:
- rtg kręgosłupa szyjnego - zniesiona lordoza i tyle.
- TK odcinka krzyzowego bez wyrażnych zmian.
- RM głowy - nic nie wyszło - tylko skrzywienie przegrody nosowej.
- konsultacje neurologiczne ok
- konsultacje laryngologiczne ok - badanie błędnika ucha - ok - brak stanów zapalnych (choć próbowałam wyjaśnić że czuję tak jakby płyn wewnątrz uszu - słysze jakby odrywanie sie czegoś w uszach podczas ziewania, uszy bardzo mnie bolą wraz z cała głową w chłodne dni. (kiedyś miałam przy wyrywaniu zęba trzonowego zwichniętą szczęke dolną i teraz mi przeskakuje ale sie do tego przyzwyczaiłam)
- doppler zył szyjnych wyszedł bardzo dobrze.
- ciśnienie zwykle mam od 100/60 do 120/70 i jestem często senna.
- w domu i w pracy nie zauważyłam tych zawrotów głowy i ucisku w czaszce przy wstawaniu ale gdy wysiadam z autobusu, samochodu to tak.
- również w sierpniu otrzymałam wynik cytologii - podejrzenie innych komórek nienowotworowych, hpv lub innych.
2016 r styczeń - objawy są już praktycznie cały dzień i zdarza się ze bez wyraźnego powodu samoistnie przychodzi ten ucisk w czaszce z bólem głowy co trwa ok 10 sekund ale i tak jest nieprzyjemne, a pojawia się nawet podczas stania czy chodzenia.
Po leczeniu przeciwzapalnym znów cytologia wyszła żle i poszłam na pobranie wycinka z szyjki co dało wynik histopatologiczny w kierunku hpv. Zrobiłam prywatne badanie we Wrocławiu na dna hpv 35 rodzajów i nie wykryto zadnego z nich. Poszłam na konizaję szyjki pętlą elektryczną, a z pobranego materiału wyszło ze mam przewlekły stan zapalny. Leczyłam się powidonem 14 dni. za pół roku znów robie cytologie.
Objawy z głową powracaja codziennie. Jeszcze pójdę zbadać oczy bo 3 lata temu w lewym oku w leym polu widzenia pojawiły mi sie dziwne artefakty, bez zadnych dolegliwosci bólowych - zdarzyło się to na dworze gdy szłam ze sklepu - trwało może 10 minut i nagle zniknęło.
Prosze mi powiedziec co może mi dolegać i gdzie mam jeszcze pójść się zbadać i co?"

Byłam u okulisty już 3 razy. badania kompleksowe - podejrzenie jaskry ( przez dziwną budowę nerwu, kąty i ciśnienie w normie, brak innych złych wyników). Zalecona kontrola raz do roku. Ale to nie wyjaśnia ucisku. Byłam u psychiatry. Stwierdził somatyczne objawy związane z napadami lęku... przepisał depralin. biore od roku. objawy raz sa raz nie. ale nie ciagle. Dalej mi sie nie chce wierzyć ze to takie proste... w miedzy czasie przy innym badaniu wykryto u mnie powiekszoną bardzo tarczycę, w niej guzek 1,6cm. Biopsja już wykonana, zwykły koloid. Ale guzka zostawią. Czy on może uciskać coś w szyi i powodowac takie objawy?
Nie bardzo wiadomo, o jakich objawach Pani pisze, że raz są raz nie. Depresyjnych czy związanych z uciskiem w głowie. Jeżeli potrzebuje Pani pomocy, to proszę zadzwonić, porozmawiamy. Kontakt telefoniczny do mnie na: klinikazdrowienia.pl
Należę do Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej. Pozdrawiam, Bogusław Bienias