Rok temu miałam operacje prostowania przegrody nosa na NFZ. Na wizycie kontrolnej po około miesiącu

1 odpowiedzi
Rok temu miałam operacje prostowania przegrody nosa na NFZ. Na wizycie kontrolnej po około miesiącu czasu miałam minimalna dziurkę w nosie (perforacje przegrody nosa). Pytajac lekarza czy to się nie powiększy odpowiedzial że nie powinno. Dziura w tym momencie ma około 2cm, nos zaczął mi się zatykac, czasem nie czuje zapachów. Co mam zrobić? Czy to przez lekarzy i źle zrobiona przegrode? Dziura się robi coraz większą a nos wizualnie zrobił mi się brzydszy niż był..
perforacja przegrody nosa to powikłanie po operacji przegrody (5-10%), powstaje na skutek niedokrwienia błony sluzowej, często dołącza się infekcja gronkowcami i to zwykle one są odpowiedzialne za powiększanie perforacji. Gdy peforacja jest duża wyst objawy jak Pani?Pan opisał. Polecam wizytę u lekarza który wykonał operację.