Rezonans magnetyczny głowy z kontrastem

1 odpowiedzi
Witam serdecznie,
chciałabym prosić o zinterpretowanie wyników rezonansu magnetycznego głowy z kontrastem. Z opisu: " W prawym środku półowanym uwidoczniono zmianę hiperintensywną w T2 i FLAIR o wymiarach 6 x 3 mm. W wieńcach promienistych, zwłaszcza po stronie prawej widoczne są (ledwo zauważalne) zmiany hiperintensywne ustawione osią długą do trzonu ciała modzelowatego. Obraz wymaga zróżnicowania klinicznego zwłaszcza z demielinizacją."
Proszę o informacje, czy ten opis jest niepokojący? Jakie badania muszę jeszcze wykonać? I przede wszystkim do jakiego specjalisty się udać (neurolog czy neurochirurg)?
Badanie było robione ze względu na to, że 2 miesiące temu zmarła moja mama. Chorowała na złośliwy pierwotny nowotwór mózgu (rozwijał się bezobjawowo i bardzo szybko).
Szanowna Pani,
na temat ,,interpretacji wyników badań badań dodatkowych" wypowiadałem się w korespondencji z Państwem wielokrotnie - jeżeli interesuje Panią moje zdanie, proszę do nie zajrzeć. Natomiast odpowiadając na pytanie do jakiego specjalisty się zgłosić, uważam że nie ma znaczenia, oba wymienione są właściwe (różnica dotyczy sposobów leczenia, ale to wtórna kwestia)/
dr Andrzej Żytkowski