Rekonstrukcjia palca dłoni

4 odpowiedzi
Witam czy jest możliwość rekonstrukcji zmiażdżonego palca dłoni kciuka.Ubytek 1cm palca z paznokciem.
Szanowny Panie,
nie mam danych jak wyglada palec i czy rosnie paznokiec. istnieje mozliwosc odbudowy kosci przeszczepem kosci, wlasnie o ok centymetr. Spacjalistą, który ma w tej materii w mojej ocenie najwieksze doświadczenie jest Pan Doktor Marek Molski. Z powazaniem. Łukasz Ulatowski

Zapraszam do chirurga, który zajmuje się chirurgią ręki. Polecam dr Marka Molskiego.
Dzień dobry.
Aktualnie możliwa jest rekonstrukcja niemalże każdej części ciała, ale pozostaje kwestia uzasadnienia takiej rekonstrukcji również w zależności od wieku, wykonywanego zawodu i ewentualnej funkcji rekonstruowanej części. Przydatność tak rekonstruowanej części niekiedy może być wątpliwa i stąd konieczność zawsze podejścia indywidualnego.
Z poważaniem Grzegorz Kierzynka
Co do zasady urazy zmiażdżeniowe paliczków dystalnych są bardzo trudne do rekonstrukcji ale nie niemożliwe.
Aby szczegółowo odpowiedzieć na pytanie potrzebna jest bezpośrednia konsultacja z chirurgiem plastycznym.