Witam, mam problem na który żaden lekarz nie może mi pomóc, może dostanę odpowiedź od Pana .Parę lat temu dostałam bardzo silny ból w łydce, poszłam do lekarza i zrobiono mi USG dopplerowskie, które wykazało cechy niewydolności zastawek ujścia odpiszczelowego z refleksem III stopnia.Poza tym w obrębie żył powierzchniowych i głębokich nie wykazano zakrzepicy ani refleksów. Lekarz prowadzący skierował mnie na zabieg wyciągnięcia żyły stripping żyły odpiszczelowej miniflebectomia.Po zabiegu rozpoczął się mój problem , w łydce w miejscu wyrwania żyły czuję kłujący ból co jest powodem drętwienia nogi a szczególnie dwóch palców od nogi ( najbardziej drugi i trzeci palec ). Największe drętwienie i sztywnienie nogi czuję gdy siedzę, przy chodzeniu jest trochę lepiej, lecz gdy dłużej chodzę wówczas noga jakby zostawała w tyle i sztywnienie. Moje dolegliwości są bardzo dokuczliwe i jestem bezradna, piszę do Pana Doktora z nadzieją , że może dostanę jakieś wskazówki, bo lekarze u których byłam powiedzieli mi że to już tak będzie . Pozdrawiam i proszę o radę, z góry dziękuję.
dr n. med. Michał Molski
dr n. med. Michał Molski
Chirurg naczyniowy, Flebolog, Chirurg
Więcbork
Na podstawie opisu, bez badania klinicznego i usg doppler trudno coś wiążącego powiedzieć. Dolegliwości nie są typowe dla choroby żylnej, być może przyczyna dolegliwości była inna a żylaki jedynie maskowały obraz. Zapraszam na konsultację bo tylko w ten sposób mogę dokładnie ocenić sytuację.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.