ręce bolą i kłują - praca biurowa

2 odpowiedzi
Od dobrego miesiąca mam problem z dłońmi, bóle i kłucia po zewnętrznej i wewnętrznej stronie. Kłucie łokcia a czasem drętwienie w nocy dwóch ostatnich palcy nie zawsze ale się zdarza zwłaszcza jak mam długo zgięte w łokciach w dzień drętwienie nie występuje. Tylko w nocy. Po wizycie u ortopedy z jego zalecenia zrobione EMG wyszło prawidłowe. Po wizycie fizjoterapeuty odnalezione punkty spustowe bóle mięśni i ścięgien w okolicy łokcia oraz dłonie. Dodam, że pracuje w biurze od 5 miesięcy i dużo pisałam na komputerze zaczęły się te problemy miesiąc temu. Fizjoterapie zaczęłam po rozpoznaniu łokcia tenisisty jednak to nic nie daje. Też nie mam pewności czy to mam nie miałam żadnego usg ani rtg. Ulgę przynosi mi ocieplenie kończyn lub ciepła woda z prysznica. Mam od pół roku również problem z nogami kłucie wędrujące tu też pomaga ciepły prysznic ale na moment. Przez nogi leżałam na neurologi nic nie wykryli tylko początkową dyskopatie w szyjnym i piersiowym. A na reumatologi rownież czysto tylko pozytywny czynnik HLA-C*06. Nie mam diagnozy i nie wiem co już leczyć. POMOCY/ Jedne z fizjoteraputów twierdził ze te nogi mogą mieć związek z uciskiem naczyń limfatycznych na tkanki ale doppler nic nie wykazał.
Dzień dobry!

Objawy typowe dla tzw. zespołu rowka n. łokciowego, być może z dodatkowymi problemami z szyjnym odcinkiem kręgosłupa. Początkowo należy zastowować leczenie nieropacyjne. W razie braku poprawy - ulgę w bólu przynosi operacja.

Zapraszam na konsultację.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wydaje się, że ma Pani problem z neuropatią nerwu łokciowego na poziomie rowka nerwu łokciowego oraz z zespołem kanału nadgarstka. Zapraszam na wizytę.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.