rak jajnika???

6 odpowiedzi
Witam,mam problem z jajnikiem a mianowicie byłam ostatnio u ginekologa aby się skontrolować. Podczas pobierania próbki do cytologi i badania wyszło ,że mam lekką nadżerkę a gdy lekarz nacisnął mój lewy jajnik strasznie mnie zabolał brzuch, w trakcie usg dopochwowego wyszło , że na jajniku mam tak jakby dwa pęcherze i między nimi jest jeszcze wolna przestrzeń, dodatkowo jajnik jest powiększony tak usłyszałam od lekarza, czy to rak jajnika??? dodam, że na badanie udałam się 23 sierpnia a pierwszy dzień okresu miałam 10 sierpnia. Dodatkowo bardzo boli mnie krzyż w części lędźwiowej i czuje ból po lewej stronie cały czas w jednym miejscu na plecach na wysokości nerki. Lekarz przepisał mi albothyl(to pewnie na nadżerkę??) i plastry antykoncepcyjne i, że to niby mam mi pomóc... Proszę o pomoc :-(
Proponowałbym wykonać również markery nowotworowe jajnikowe ca125 oraz he4. Rak jajnika w tym wieku zdarza się rzadko ale warto wykluczyc to podejrzenie.

myślę ze nie ma sie czym martwić po miesiączce te "pęcherze" powinny zniknąć
Witam,
Rak jajnika jest w tym wypadku najmniej prawdopodobny. Ból jajnika może być związany z owulacją ( także jego powiększenie i obecność pęcherzyków ) - na to wskazuje dzień cyklu. W razie utrzymywania się dolegliwości bólowych powyżej 2-3 dni konieczna jest ponowna kontrola ginekologiczna żeby wykluczyć zapalenie takiego jajnika. W razie bardzo silnego bólu wskazana jest kontrola w SOR. Konieczne jest USG w I fazie kolejnego cyklu z oceną jajnika.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Szanowna Pani, niestety, nie potrafię Pani pomóc przez internet. Niemniej jednak sądzę, że dolegliwości podczas badania mogły być związane z jajeczkowaniem. Nie mogę komentować wyniku badania USG, którego nie widzę. Nie wydaje mi się, że to jest, jak Pani napisała "rak jajnika". Jak wynika z Pani listu jest Pani pod opieką lekarza ginekologa. Proszę z nim omówić nurtujące Panią wątpliwości i poprosić go o wyjaśnienie tego, co Panią niepokoi. Załączam wyrazy szacunku, C.S.
Szanowna Pani, na to pytanie nie da sie jednoznacznie odpowiedzieć bez zbadania Pani osobiście i wykonania dodatkowych oznaczeń.
Pozdrawiam, Sobiesław Kaszowicz
Nic nie sugeruje raka.Należy powtórzyć USG.