Pytanie w sprawie chorego kręgosłupa

1 odpowiedzi
Witam,
Od zawsze mam problemy z kręgosłupem. Do tej pory sypał mi się kręgosłup w odcinku piersiowym, jak również w szyjnym. Nie ma już mowy o czytaniu na leżąco z podpartą na ręku głową w zamian za to mam ból głowy od odcinka szyjnego.teraz doszło nowe w postaci bólu w odcinku lędxwiowym. Do tego w pakiecie problemy z jelitami, bóle, drażliwe jelito.
Wiem, że sama rehabilitacja nie pomoże mi, dopóki ktoś nie nastawi mi kręgów, bo to one "robią" mi ból i inne dysfunkcje. Mam pytanie do Pana. Czy Pan rehabilituje czy stosuje również tzw.nastawianie kręgosłupa czyli praktykę manualną. Oraz czy do takiej wizyty jest potrzebne zdjęcie rtg. jestem z Krakowa.pozdrawiam
Dzień dobry,
Przede wszystkim należałoby przeprowadzić dokładną diagnostykę dolegliwości, jakie się pojawiają.
Myślę, że należy wspomnieć, że opisana w pytaniu pozycja z głową podpartą na rękach jest bardzo nieodpowiednia dla odcinka szyjnego i może powodować pogłębienie naturalnych krzywizn kręgosłupa, a w efekcie ból, także w pozostałych jego odcinkach.
W rehabilitacji wykorzystuję terapię manualną zarówno dla tkanek miękkich jak i twardych (mięśnie i kości). Oraz wszelkie inne formy ćwiczeń, które również są konieczne dla utrzymania efektu rehabilitacji i uzyskania poprawy.
Jeżeli dysponuje Pan/Pani zdjęciem można je zabrać na pierwsze spotkanie. Wykonywania zdjęcia specjalnie w tym celu na razie bym nie zalecał. Warto wcześniej się spotkać na wizytę diagnostyczną, żeby zlokalizować, którego odcinka zdjęcie jest potrzebne.
W Krakowie dojeżdżam na wizyty domowe.
Pozdrawiam serdecznie.
Marcin Sitarz